آموزش

انواع دستگاه تاتو بدن

دستگاه تاتو گان

دستگاه تاتو ابزاری است که برای اجرای تاتو از آن استفاده می‌شود. به دلیل این که روز به روز بر طرفداران تاتو افزوده می‌شود، دستگاه‌های گوناگونی نیز طراحی و به بازار ارائه می‌گردد.

انواع دستگاه تتو بدن در این مقاله شرح داده شده است.

انواع دستگاه تاتو

در گذشته دستگاه‌های تاتو متشکل از یک لوله ساده و سوزن معمولی بودند، اما امروزه پیشرفت زیادی در آنها دیده می‌شود.

انواع دستگاه تاتو جدید متشکل از یک سری سیم پیچ‌های الکترومغناطیسی هستند که به حرکت میله سوزن و بالا و پایین شدن روی سطح پوست کمک می‌کنند.

وقتی میله سوزن به لایه پایین پوست وارد می‌شود، رنگ تاتو به درون پوست تزریق می‌شود. انواع مختلف دستگاه تاتو به طور معمول از نظر ضربه‌های بلند و کوتاه دسته‌بندی می‌شوند.

دستگاه‌هایی که ضربه‌های بلند دارند بیشتر برای رنگ آمیزی و سایه زدن مناسبند. همچنین، از آنها برای ترمیم و اسکالپ نیز استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها آسیب کمتری به پوست وارد می‌کنند. دستگاه‌های ضربه کوتاه برای پوشش دادن خط‌های تاتو کاربرد دارند. همچنین، برای ایجاد سایه روشن در برخی طرح‌ها می‌توان از این دستگاه‌ها استفاده کرد.

در دستگاه‌های جدید این امکان تعبیه شده است که سرعت سوزن و مقدار رنگ تحت کنترل باشد. همین امکان موجب شده است که طرح‌های تاتو حرفه‌ای تر از گذشته شوند.

انواع دستگاه تاتو بدن عبارتند از:

  • دستگاه کویل
  • دستگاه روتاری
  • دستگاه پن
  • دستگاه پنوماتیک

دستگاه تاتو کویل

دستگاه کویل یکی از انواع دستگاه تاتو است که دارای سیم پیچ است. نوسان در این دستگاه از طریق ایجاد میدان مغناطیسی به وسیله سیم پیچ ایجاد می‌شود.

این دستگاه بسیار رایج است و از یک کویل الکترومغناطیسی برای حرکت سوزن بهره می‌برد. انواع مختلفی از کویل وجود دارد که شامل ماشین‌های تک رشته‌ای تا سه رشته‌ای می‌باشد.

از ماشین دو کویل بیش از انواع دستگاه کویل استفاده می‌شود. اندازه نفوذ سوزن در پوست از طریق پیچ تنظیم تعیین می‌شود.

این تغییر ممکن است موجب آسیب رساندن به پوست شود که یکی از معایب این دستگاه است.

دستگاه تاتو روتاری

دستگاه تاتو روتاری

دستگاه‌های خالکوبی که سال‌ها پیش از آنها استفاده میشده است از این نوع هستند. دستگاه روتاری بر اساس تکنولوژی چرخش موتور الکتریکی کار می‌کند.

حرکت سوزن و نوسان آن در این دستگاه‌ها توسط موتور الکتریکی صورت می‌گیرد. اندازه عمق سوزن در این دستگاه بسیار دقیق است. به همین دلیل آسیب کمتری به پوست وارد می‌کند.

دستگاه تاتو پن

این دستگاه از انواع مختلف دستگاه تاتو است که به شکل قلم است و به همین دلیل به آن پن گفته می‌شود.

دستگاه تاتو پن ابل

این مدل دستگاه تاتو نیز با استفاده از موتور الکتریکی سوزن را به پوست وارد می‌کند. از ویژگی‌های آن می‌توان به داشتن قدرت مانور بیشتر برای پیگمنتر اشاره کرد. همچنین بدلیل داشتن سوزن کارتریج‌دار بهداشتی و ایمن هستند.

یکی از قویترین و بهترین دستگاه‌های تاتو پن، پن ای زد (EZ) است. استروک دستگاه تاتو پن ای زد حداکثر 4 میلی است و امتیازات ویژه‌ای نسبت به دیگر مدلها دارد.

دستگاه تاتو پنوماتیک

دستگاه پنوماتیک یکی دیگر از انواع مختلف دستگاه تاتو است که به وسیله کمپرسور هوا طراحی شده است و وزن سبکی دارد. این دستگاه با استفاده از هوای فشرده سوزن را با قدرت زیاد به طرف پایین و بالا تکان می‌دهد.

برای تمیز کردن این دستگاه تاتو می‌توان آن را به طور کامل بدون جدا کردن قطعات در دستگاه اتوکلاو قرار داد که یکی از مزایای این دستگاه نیز به شمار می‌رود.

در حین کار تاتو بدن روی دست استفاده از آرم رست کمک زیادی به راحتی کار شما و آسودگی مشتری می کند.

توجه: برای مطالعه مقاله بهترین مارک دستگاه تاتو ابرو و صورت کافی است روی لینک کلیک نمایید. 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو اسکین پرشیا انواع مختلف دستگاه تاتو بدن موجود است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *