آموزش

نکات مهم برای خرید بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ ابرو

نکات مهم خرید سوزن میکروبلیدینگ ابرو

بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ در تکینک میکروبلیدینگ که یکی از تکنیک‌های رفع نواقص ابرو به روش نیمه دائمی است کاربرد دارد.

علاوه بر داشتن مهارت کافی خرید انواع سوزن میکروبلیدینگ مناسب برای طراحی خطوط ظریف و کاشت رنگ اصولی بسیار مهم است.

برای انجام این تکنیک به لوازم میکروبلبدینگ همچون؛ قلم میکروبلیدینگ، سوزن میکروبلیدینگ، رنگ مخصوص بلید، بی‌حسی و… نیاز دارید. 

گاهی برای مبتدیان یا حتی کسانی که سال‌هاست میکروبلیدینگ را انجام می‌دهند انتخاب سوزن مناسب با وجود تنوع بالای این سوزن‌ها در بازار بسیار سخت است.

بنابراین ما در این مقاله سعی کردیم انواع سوزن‌های میکروبلید و بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ و کاربرد آنها را برای شما توضیح بدهیم تا بهترین تیغ بلید را انتخاب کنید.

 

 

نکات مهم برای خرید بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ ابرو

۱- پایه سوزن میکروبلیدینگ

در مرحله اول انتخاب بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ بسیار مهم است پایه مناسب را انتخاب کنید. سوزن‌های میکروبلیدینگ یا پایه فلزی (آلومینیومی) دارند یا پلاستیکی!

پایه‌های فلزی را پایه سخت می‌گویند. پین‌های سوزن بلید پایه سخت، ثابت هستند و انعطاف‌پذیری کمی دارند؛ از این رو کنترل جهت و خط با آنها آسان است.

میکروبلید با این پایه ممکن است برای مبتدیان ایده‌آل نباشد چون میزان جذب فشار دست در این سوزن‌ها صفر است و خطر برش تصادفی و بیش از حد عمیق برای کارآموزان بی‌تجربه وجود دارد.

پایه سخت برای پوست‌های ضخیم و چرب بسیار مناسب هستند و نباید برای پوست‌های نازک و حساس استفاده شوند!
سوزن‌های بلید با پایه پلاستیکی نرم‌تر هستند. این سوزن‌ها انعطاف پذیری بیشتری دارند و می‌توانند به راحتی با انحنای پوست مشتری شما سازگار شوند.

همچنین از ورود رنگدانه بیش از حد به پوست جلوگیری می‌کنند. این تیغه‌ها هم بین مبتدیان هم پیگمنترهای با تجربه طرفداران زیادی دارد.

 

 

۲- پیکربندی سوزن میکروبلیدینگ

به طرز قرارگیری پین‌های تیغه بلید یا به بیان دیگر به شکل تیغه‌ها؛ پیکربندی سوزن می‌گویند.

انواع سوزن بلید یو و فلت

 

 

استاندارد خاصی برای انتخاب انواع سوزن میکروبلیدینگ بر اساس شکل وجود ندارد و به سبک میکروبلیدینگ شما و اینکه با کدام شکل راحت‌تر هستید بستگی دارد.

 

 

انواع مختلف سوزن میکروبلیدینگ

انواع مختلفی از اشکال تیغ میکروابرو وجود دارد، اما برخی از رایج ترین آنها شامل موارد زیر است؛

 

تیغ میکروبلیدینگ U شکل

سوزن میکروبلیدینگ یو

همانطور که از اسم این سوزن مشخص است سوزن‌های میکروبلیدینگ با این پیکربندی شبیه حرف U هستند، بلندترین پین‌ها در مرکز قرار دارند و پین‌های کوتاه‌تر در دو طرف این سوزن‌ها از بلندترین تا کوتاه‌ترین قرار می‌گیرند.
این سوزن‌ها برای ایجاد خطوط مشخص، حباب‌دار و منحنی مناسب هستند.

هرچه سوزن U شکل را عمودی‌تر نگه دارید، سوزن کمتری با پوست تماس پیدا می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که طرح تار مویی کوچک‌تری ایجاد کنید و بالعکس.

بنابراین با استفاده از فقط یک سوزن U شکل می‌توانید انواع موها را از خمیده تا صاف ایجاد کنید.

با این حال، فقط متخصصان یا هنرمندان با تجربه می‌توانند به بهترین شکل از این تیغ ها استفاده کنند؛ چون کار با این تیغ ها مستلزم کنترل شدید برای جلوگیری از ایجاد ضربه‌های خارج از طرح اصلی است.

تیغ میکروبلیدینگ تخت یا شیدینگ

سوزن شیدینگ تخت

تیغ های تخت یا سوزن بلید شیدینگ دارای پین‌های با ارتفاع یکسان هستند و معمولاً برای پر کردن قسمت‌های نازک‌تر یا باریک‌تر طرح کلی ابرو استفاده می‌شوند.

این تیغ ها برای پیگمنترهایی که می‌خواهند سایه‌زنی آمبره (Ombre) را نیز انجام دهند، عالی هستند زیرا این میکروبلیدها می‌توانند به ایجاد ظاهر طبیعی و پرپشت ابروها کمک زیادی کنند.

نوع دیگری از سوزن‌های شیدینگ شبیه چوب کبریت هستند و پین‌های مختلفی دارند.

انواع سوزن شیدینگ با پین های مختلف

تیغ مسطح صاف یا منحنی (سوزن میکروبلیدینگ اسلوپ)

سوزن‌های میکروبلیدینگ اسلوپ به دلیل شکل خمیده‌ای که توسط پین‌ها ایجاد شده دارای انعطاف‌پذیری بیشتری هستند و با آنها به راحتی می‌توانید تار مو‌ها با منحنی‌های مختلف را طراحی کنید و به همین دلیل بیشتر در میکروبلیدینگ استفاده می‌شوند.

سوزن میکروبلیدینگ فلت یا سر کج

برای ضربات میکروبلیدینگ ضخیم‌تر عالی هستند زیرا این سوزن‌ها می‌توانند رنگدانه را به طور مساوی توزیع کنند تا شکل مشخصی ایجاد کنند.

همچنین برای طراحی تار موی طبیعی می‌توانید از این تیغ ها استفاده کنید.

 

 

۳- تعداد پین‌های بهترین مارک تیغ میکروبلیدینگ

هرچه تعداد پین‌های یک تیغ بلید بیشتر باشد رنگدانه‌های بیشتری در پوست کاشت می‌شوند و تعداد پین‌های کمتر خطوط ظریف‌تر و نازک‌تری را ایجاد می‌کنند.

برای اینکه درک بهتری از تفاوت تعداد پین‌ها داشته باشید برایتان دو سوزن بلید پرکاربرد با تعداد پین متفاوت را تشرح می‌کنیم؛

 

♦ سوزن‌ میکروبلیدینگ با ۱۸ پین

تیغ بلید ۱۸ یو یا ۱۸ فلت برای هنرمندان با تجربه میکروبلیدینگ که نیاز به پر کردن خطوط گسترده‌تری دارند عالی هستند.

با این حال، برای مبتدیان استفاده از این سوزن‌های میکروبلیدینگ ممکن است کاملاً چالش برانگیز باشد زیرا کنترل آنها سخت‌تر است.

 

 

♦ سوزن‌ میکروبلیدینگ با ۱۲ پین

تیغ میکروبلیدینگ ۱۲ یو یا ۱۲ فلت بیشترین کاربرد را در میکروبلیدینگ دارند؛ زیرا تعداد پین‌های مورد نیاز برای کاشت رنگدانه را دارند و تقریباً برای هر شکل و اندازه ابرو، مناسب هستند.

 

 

۴- ضخامت سوزن میکروبلیدینگ

ضخامت سوزن‌های میکروبلیدینگ یا همان گرید سوزن میکروبلیدینگ از ۰٫۱۵ تا ۰٫۲۰ میلی‌متر متغیر است. هر چه ضخامت کمتر باشد میزان تیزی و برندگی تیغ ها بیشتر می‌شود.

بنابراین لازم است در هنگام استفاده از سوزن‌های بلید نازک بسیار مراقب باشید.

نازکترین ضخامت سوزن بلید یا کمترین گرید سوزن مربوط به سوزن‌ فیبروز گرند مستر نانو است که ۰/۱۵ میلی‌متر می‌باشد و به همین جهت بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ ابرو است! 

 

♦ تیغ بلید نازک

تیغ بلید نازک تار موهای ظریف‌تری ایجاد می‌کنند و برای مشتریانی با موهای طبیعی ظریف مناسب هستند. همچنین این سوزن‌ها برای مشتریانی با پوست ضخیم و چرب ایده‌آل هستند.

 

 

♦ تیغ بلید ضخیم

با سوزن‌ میکرو ابرو ضخیم‌ طراحی تار موها ضخیم‌تر می‌شود و برای مشتریانی که موهای طبیعی پر پشتی دارند مناسب هستند.

این سوزن‌ها چون کندتر هستند برای مبتدیان ایده‌آل هستند چون نیاز به فشار بیشتر و تکرار برای ایجاد طراحی خطوط دارند.

 

حال که با انواع سوزن‌های میکروبلید آشنا شدید باید برای خرید بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ مناسب به این نکات هم توجه کنید:

 

بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ را برای طراحی تارهای مویی می‌خواهید یا سایه‌زنی؟

برای خرید سوزن میکروبلیدینگ مناسب با نیازتان به نکات زیر توجه نمایید؛

۱- به نوع پوست مشتری توجه می‌کنیم؛ سوزن میکروبلیدینگ باید متناسب با ضخامت و رطوبت پوست مشتری باشد.

به عنوان مثال، اگر مشتری شما پوست حساسی دارد، ممکن است بخواهید از تیغه‌های ضخیم‌تر استفاده کنید زیرا تیزتر، پایدارتر هستند و در حالی که پوست را محکم می‌گیرند، ضربه‌ها را پخش می‌کنند.

 

 

۲- میزان مهارت و تجربه خود را در نظر می‌گیریم؛ بطور مثال سوزن‌ میکروابرو با پایه نرم برای مبتدیان مناسب‌تر هستند و پایه‌های سخت و فلزی برای پیگمنترهای با تجربه عالی هستند زیرا خطوط ظریف‌تر و بادوام‌تری را ایجاد می‌کنند.

 

 

۳- میزان بودجه شما؛ ده‌ها و یا شاید صدها مارک سوزن میکروبلیدینگ وجود دارد. بنابراین بهتر است ابتدا بودجه‌ای تعیین کنید تا سرعت انتخابتان بالاتر برود.

 

توجه به نکات مهم شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ نیز نقش مهمی در ماندگاری رنگ تاتو دارد.

 

در فروشگاه اینترنتی لوزام آرایش دائم اسکین پرشیا انواع سوزن میکروبلیدینگ ابرو با انواع کیفیت و قیمت وجود دارد.

می‌توانید برای بهترین مارک خرید سوزن میکروبلیدینگ مرغوب می‌توانید مستقیم از روی وبسایت؛ تماس با فروشگاه، خرید حضوری و… اقدام نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *