آموزش

انواع سوزن فیبروز ابرو

سوزن فیبروز

فیبروز ابرو (phibrows) یک روش نوین برای انجام هاشور مویی ابرو است. پایه اصلی متد فیبروز، ایجاد یک هاشور یا سایه ابرو بر پایه هماهنگی ابروها با شکل کلی صورت است. به طوریکه، بیشترین هماهنگی و زیبایی را با بقیه اجزاء صورت داشته باشد و در عین حال ظاهر هاشورها کاملاً شبیه به ابروهایی واقعی باشد. انواع مختلفی از سوزن فیبروز ابرو برای زدن هاشور مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انجام سایه و هاشور ابرو بر اساس متد فیبروز از قلم دستی میکروبلیدینگ استفاده می شود. سوزن‌های استفاده شده در این قلم یکبار مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده تعویض می‌شوند (البته بعضی از قلم‌ها یکبار مصرف هستند و بعد از هر بار استفاده دور انداخته می شوند).

در صورتیکه قلم بلید بعد از استفاده بخوبی در اتوکلاوه و یا در الکل قوی ضدعفونی شود نیازی به صرف هزینه‌های گزاف برای خرید قلم بلید یکبار مصرف نیست.

انواع سوزن فیبروز ابرو

تکنیک فیبروز برای نخستین بار توسط آکادمی فی ارائه شد. در این تکنیک، از یک قلم غیربرقی (قلم میکروبلیدینگ فیبروز و رنگ‌های جامد یا ژله‌ای و سوزن  فیبروز (میکروبلیدینگ) استفاده می شود. انواع سوزن فیبروز ابرو از تعدادی سوزن بسیار ظریف در کنار هم تشکیل شده اند و شبیه تیغ هستند.

دو شکل کلی سوزن فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ) موجود در بازار

 • سوزن فیبروز مدل یو (U)

سوزن فیبروز 16U

 • سوزن فیبروز مدل اسلوپ یا مورب یا کج

سوزن فیبروز سرکج

همواره یک سوال اساسی برای انتخاب هر یک از دو مدل پیش می‌آید و آن این است که سوزن یو بهتر است یا اسلوپ؟!

هر تاتوکاری با توجه به مهارت و سلیقه‌اش از یک یا هر دو سوزن استفاده می‌کند. انواع سوزن فیبروز ابرو (میکروبلیدینگ) مدل U بویژه برای نیم هلال زدن تار موهای تاج ابرو کاربرد بیشتری دارند. سوزن‌های اسلوپ برای دنباله ابرو شاید بنظر کارآمدتر و تیزتر باشند.

سرهای مختلف سوزن فیبروز

انواع سوزن فیبروز ابرو ۱۲ سر، ۱۴ سر، ۱۵ سر، ۱۶ سر و ۱۸ سر  در بازار موجود هستند. هر دو مدل یو و اسلوپ در انواع سرها وجود دارند. اختلاف این ها در تعداد سوزن های ریز کنار هم است.

هر یک از این مدل‌ها کاربرد خاص خودشان را دارند. معمولاً با توجه به جنس و ضخامت پوست کاربرد این سوزن ها متفاوت است. بطوریکه هر چه پوست مشتری نازک‌تر باشد از سوزن فیبروز (میکروبلیدینگ) با تعداد سر کمتر استفاده می‌شود. بر عکس، هر چه پوست مشتری ضخیم‌تر باشد، از سوزن فیبروز (میکروبلیدینگ) با تعداد سر بیشتر استفاده می‌شود.

برندهای مختلفی انواع سوزن فیبروز ابرو را تولید می کنند. برخی همچون سوزن فیبروز قرصی، گرانقیمت و باکیفیت و برخی معمولی و قیمت متوسط و برخی نیز ارزان و مخصوص دوره کارآموزی و تمرین روی پوست مصنوعی هستند.

سوزن فیبروز ابرو قرصی

علت اختلاف قیمت بخاطر اختلاف در ظرافت و جنس سوزن‌ها است. هر چه چیدمان، ظرافت و جنس سوزن بهتر باشد طبیعتاً گران‌تر نیز می‌باشد.

سوزن شیدینگ ابرو

سوزن شیدینگ، سوزن دیگری است که در تکنیک میکروبلیدینگ و فیبروز کاربرد ویژه دارد. این سوزن برای سایه‌زنی نچرال بین تارهای طراحی شده استفاده می‌شود. برخی از قلم‌های میکروبلیدینگ، مثل قلم فیبروز دوکاره هستند و می‌توان سوزن‌های شیدینگ را نیز سر قلم قرار داد و سایه‌زنی انجام داد.

قلم میکروبلیدینگ فیبروز

انواع مختلف سوزنهای شیدینگ را در تصاویر زیر ملاحظه می‌کنید؛

یک نمونه سوزن شیدینگ برای فیبروز ابرو

سوزن شیدینگ مگنوم

سوزن شیدینگ

 

میکروبلیدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم می‌توانند برای حالت آمبره – سایه روشن – (روشن به تیره) کردن ابرو، مثلاً روشن تر بودن قسمت تاج ابرو، تیره تر بودن بدنه و دم آن، استفاده شوند.

اما سوزن‌های شیدینگ نیز انواع و اقسام مختلفی دارند. در شکل‌های زیر هر یک بخوبی نشان داده شده است. این سوزن‌ها به حالت ضربه‌ای (دات ورک) روی پوست زده می‌شوند و با ایجاد نقاط بسیار ظریف، سایه‌ای زیبا روی آن می‌اندازند.

6 دیدگاه در “انواع سوزن فیبروز ابرو

 1. آیدا گفت:

  باسلام ممنونم از توضیحات کامل شما
  اگه میشه یک ترکیب رنگ پرکاربرد وتقریبآ روشن در انجام میکروبلیدینگ معرفی کنید

  1. صدری گفت:

   با سلام. ممنونم از نظر لطف شما. برای آشنایی کامل با ترکیب رنگها می توانید در گروه رفع اشکال واتساپی ما عضو شوید و از آموزشهای استاد نیری بهره ببرید. لینک گروه واتساپی روی پیج تاتو مرکزی هر روز استوری می شود.

 2. آیدا گفت:

  باسلام ممنونم از توضیحات کامل شما
  اگه میشه یک ترکیب رنگ پرکاربرد وتقریبآ روشن در انجام میکروبلیدینگ معرفی کنید

  1. صدری گفت:

   با سلام. ممنونم از نظر لطف شما. برای آشنایی کامل با ترکیب رنگها می توانید در گروه رفع اشکال واتساپی ما عضو شوید و از آموزشهای استاد نیری بهره ببرید. لینک گروه واتساپی روی پیج تاتو مرکزی هر روز استوری می شود.

 3. کردستانی گفت:

  خیلی ممنون محتوای جالبی بود

 4. کردستانی گفت:

  خیلی ممنون محتوای جالبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *