آموزش

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست

اختلاف میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن روش‌های نوظهوری در عرصه تاتو هستند. اما تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن همواره مورد سوال بوده است.

در این مقاله با توضیح مختصری در مورد هر تکنیک شباهتها و تفاوتهای بلید و قاب و سایه ابرو را شرح داده‌ایم.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن چیست

میکروبلیدینگ یک نوع تاتو کردن است اما برخلاف تاتو که رنگدانه و جوهر با دستگاه به زیر پوست منتقل می‌گردد، به روش دستی و با یک وسیله غیربرقی این کار انجام می‌شود.

 

قلم میکروبلیدینگ

مزایا و معایب میکروبلیدینگ نیز جای بحث و گفتگوی زیادی دارد. در بلید؛ خطوط ایجاد شده برای ابرو، به شکلی نامنظم و ریز و درشت طراحی می‌شوند که همین مسئله سبب می‌شود، ابرو نمایی طبیعی‌تر و زیباتر به خود بگیرد.

در این روش امکان ایجاد طرح‌های مویی ظریفی با بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ وجود دارد که حالت ابرو را طبیعی‌تر جلوه می‌دهد و همچنین به این دلیل که رنگدانه در سطح کم‌عمق زیر پوست قرار می‌گیرد، به راحتی می‌توان آن را پاک کرد و مدل آن را تغییر داد.

ماندگاری این روش نیز به همین دلیل کمتر است و بیشتر افرادی که تمایل به ایجاد تنوع در مدل ابرویشان دارند، آن را می‌پسندند که برای برخی افراد یک عیب محسوب می‌شود.

اختلاف بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و میکروشیدینگ

قبل از میکروبلیدینگ چه کاری باید کرد

اگر شما در حال مصرف آسپیرین و رتینول هستید، مدت یک هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ خوردن آن را قطع کنید.

رتینول باعث می‌شود پوست نازک شود و خونریزی در حین انجام میکروبلدینگ بیشتر گردد. آسپیرین هم که خون را رقیق می‌کند باید قطع شود تا مشکلی پیش نیاید.

میکروبلیدینگ چقدر درد دارد

به هر حال این روش و هر تاتوی دیگری با کمی درد همراه است که البته بستگی به سطح تحمل فرد نیز دارد و بعضی‌ها بیشتر احساس درد می‌کنند.

اما به طور کلی، درد غیر قابل تحملی نیست و با مصرف پماد بی‌حسی می‌توان درد آن را از بین برد.

میکروبلیدینگ چقدر زمان می‌برد

میکروبلیدینگ کار سخت و زمان‌بری نیست، اما از آنجایی که با صورت و زیبایی چهره فرد سروکار دارد و حتماً باید متناسب چهره و اجزای صورت او باشد، چیزی در حدود ۲ ساعت زمان لازم دارد تا طراحی اصولی و اجرای مناسب انجام شود.

بعد از میکروبلیدینگ چه مراقبت‌هایی لازم است

بهتر است تا چند روز ابروها را از شستن، خیس شدن با عرق صورت و هر رطوبت دیگری محافظت کنید.

در هفته اول ممکن است قرمزی و سوزش احساس شود. در ابتدا ممکن است رنگ ابرو خیلی تیره باشد که بعد از دوره ریزش و ترمیم ۳۰ تا ۴۰ درصد از شدت تیرگی آن کاهش می‌یابد.

میکروپیگمنتیشن چیست

انجام میکروپیگمنتیشن به سختی تلفظش نیست، روشی است مبتنی بر اصول علمی و پزشکی با استفاده از دستگاه‌ تاتو استاندارد همچون دستگاه تاتو چیک فایو، نانو مکسون و… و وسایل یک بار مصرف استریل که به کاربر (پیگمنتر) این امکان را می‌دهد که بنا به تقاضای مشتری، نسبت به ارائه یک آرایش دائمی ایمن اقدام کند.

دستگاه تاتو چیک فور

این کار فرآیند کاشت رنگدانه‌های زیست سازگار در عمق مشخصی از لایه پوست، با حداقل آسیب به بافت پوستی است که علاوه بر کاربردهای زیبایی در حوزه پزشکی نیز کاربرد وسیعی دارد.

برخلاف تاتو که برای نقاشی کردن روی بدن استفاده می‌شود، میکروپیگمنتیشن برای بازسازی طبیعی، متعادل‌سازی و جلوه بخشیدن به چهره استفاده می‌شود.

بهبود ظاهر پلک‌ها، اضافه کردن یا جایگزین کردن ابروها، بهبود خط لب، خط چشم دائمی، تقویت مژه برای مژه‌های کم پشت، قرینه‌سازی ابروها، مخفی کردن قسمت‌های بی‌مو در بیماران دارای جای زخم روی فرق سر، بازسازی هاله سینه و آرایش چشم برای افرادی که به مواد آرایشی آلرژی دارند و… از مواردی است که می‌توان از میکروپیگمنتیشن کمک گرفت.

از آرایش دائم صورت برای موارد زیر می‌توان بهره گرفت؛

  • طراحی و قرینه‌سازی ابرو با تکنیک‌های مختلف به عنوان مثال هاشور ابرو، سایه ابرو و. . .
  • خط چشم دائم پلک بالا یا خط مژه دائم پلک بالا، خط چشم پلک پایین، سایه چشم پلک بالا و پایین که در اصطلاح عموم به آن هاشور خط چشم یا هاشور مژه هم گفته می‌شود.

تاتو خط چشم

  • میکروپیگمنتیشن رژلب و خط لب یا دراصطلاح هاشور رژلب جهت قرینه‌سازی لب یا حجیم‌سازی لب. گاهی از آن برای از بین بردن سفیدی بیش از حد لب‌ها هم استفاده می‌شود. با این روش می‌توان سیاهی دور لب‌های افراد را نیز از بین برد.

دیگر تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

با میکرویگمنتیشن می‌توان برای از بین بردن جای بخیه، از بین بردن لک‌ها یا اسکارهای پوستی اقدام نمود.

در واقع با این روش می‌توانیم دقیقاً رنگ پوست مدل را ساخته و در قسمت‌هایی از پوست که از نظر رنگ ناهمگون است کار کنیم، که به آن کاموفلاژ می‌گویند.

اما با میکروبلیدینگ این کار شدنی نیست!

برای انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به چه مراکزی برویم

برای انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن باید به مراکز آرایشی مجاز که هم دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده‌اند و هم دستگاه‌های پیشرفته و رنگ‌های اورجینالی همچون رمابلند و سوپر براون فیبروز دارند، مراجعه کنید.

رنگ اورجینال فیبروز

همانگونه که ذکر شد این دو تکنیک روشهای متفاوتی هستند و با در نظر گرفتن نوع پوست و مزایا و معایب میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در مورد انتخاب تکنیک تصمیم بگیرید.

به خاطر داشته باشید که میکروپیگمنتیشن را به شرط سلامت و ایمنی انجام دهید و برای زیباتر شدن تن به هر کاری ندهید.

حتماً از پیگمنتر خود بخواهید گواهی آموزشی خود را به شما نشان دهد و از ایمن بودن رنگ و دستگاهی که استفاده می‌کند و گواهی وزارت بهداشت او مطمئن شوید.

توجه: از آنجا که کیفیت سوزن میکروبلیدینگ نیز تاثیر مهمی روی ماندگاری آن دارد؛ پیشنهاد می کنم مقاله انواع تیغ میکروبلیدینگ ابرو را نیز مطالعه نمایید تا با شناختی صحیح بهترین مدل را انتخاب نمایید. 

 

در فروشگاه لوازم آرایش دائم اسکین پرشیا تمامی لوازم میکروبلیدینگ ، هاشور ابرو و تاتو بدن و… موجود است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *