آموزش

فرق میکرودرم ابریژن خانگی با پزشکی

فرق میکرودرم و میکرودرم ابریژن

فرق میکرودرم ابریژن خانگی و پزشکی نوعی دستگاه پاکسازی پوست هستند و در تکنیک فیشیال و پاکسازی پوست کاربرد گسترده ای دارند.

قبل از اقدام برای خرید لوازم پوستی همچون میکرودرم ابریژن بایستی به درستی فرق میان مدل کلینیکی و خانگی را دانست تا به لحاظ اقتصادی و کارایی دستگاه بهترین ابزار را تهیه کرد. 

فرق میکرودرم ابریژن خانگی با پزشکی یا کلینیکی بویژه به لحاظ مدل دستگاه و قدرت عملکرد آنهاست.

هر مشکل پوستی که با آن دست و پنجه نرم می کنید؛ خواه آکنه، چین و چروک یا جای زخم باشد و… لایه برداری پوست با دستگاه پاکسازی پوست یک راه عالی برای کمک به صاف و جوان به نظر رسیدن پوست شما است.

این کار با از بین بردن لایه های بالایی پوست عمل می کند و در نتیجه روند بهبود طبیعی آن را تحریک می کند.

در این مقاله به طور اختصاصی به این تکنیک پوستی پاکسازی و مسائل مختلف آن پرداخته ایم.

 

میکرودرم ابریژن چیست

میکرودرم ابریژن تکنیکی است که تنها سطحی ترین لایه پوست یعنی لایه شاخی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.

این لایه از سلول های شاخی مرده تشکیل شده است که با این روش لایه برداری می شوند.

این روش برای اکثر افراد بی خطر است و عوارض بعد از میکرودرم ابریژن بسیار کم و محدود است مگر اینکه روی زخم باز و… اجرا شود.

میکرودرم ابریژن پودری یک عمل زیبایی است که در آن از کریستال های ظریف و خلاء برای حذف سلول های مرده پوست استفاده می شود.

می توان از میکرودرم ابریژن برای صورت، گردن، سینه، پشت و دست استفاده کرد. هدف از این کار کاهش خطوط ریز، اسکارهای جزئی، چین و چروک و لکه های ناشی از افزایش سن است و پوست را صاف تر و جوان تر نشان می دهد.

دستگاه میکرودرم ابریژن بهترین دستگاه پاکسازی پوست سالنی و خانگی است.

اگر افراد دارای مشکلات پوستی زیر باشند، میکرودرم برای آنها مناسب است:

۱- خطوط ظریف و چین و چروک هایپرپیگمانتاسیون

۲- لکه های پیری و لکه های قهوه ای

۳- منافذ بزرگ پوستی

۴- جوش های سر سیاه آکنه

۵- اسکار آکنه

۶- رنگ پوست کدر رنگ و بافت ناهموار پوست

۷- ملاسما

۸- آسیب پوست بخاطر نور خورشید

۹- جوش سر سیاه یا کمدون

 

 

فرق میکرودرم و میکرودرم ابریژن چیست

فرق میکرودرم و میکرودرم ابریژن در قدرت پاکسازی و نتیجه عملکرد آنهاست.

درم ابریژن روشی است که در آن ابتدا پوست با دستگاه بخور دو لول کاملاً هیدراته و آبرسانی می شود. سپس با هندپیس دستگاه پاکسازی روی پوست سنباده کشیده می شود.

در نتیجه این سابیده شدن و سنباده کشی، پوست بهبود شاخصی پیدا می کند چون یک لایه از سلولهای مرده و آلودگیها از روی آن برداشته و به داخل دستگاه مکیده می شود؛ نتیجه نهایی پوستی با طراوت و شاداب است.

درم ابریژن می تواند اسکارهای آکنه و یا هر گونه اسکار پوستی مختلف را بهبود دهد. همچنین ضایعات پوستی، لک های پوستی، چین و چروکها، منافذ باز و جای زخم تا حد زیادی بهبود می یابند.

میکرودرم ابریژن که به عنوان لایه برداری قدرتی نیز شناخته می شود شامل استفاده از کریستالهای کوچکی است که همزمان با حرکت هندپیس دستگاه پاکسازی روی پوست اسپری می شوند.

این کریستالهای کوچک مشکلات مختلف پوستی مثل لک، چین و چروک، جای زخم، اسکارهای خفیف، چربیها و سلولهای مرده را با شدتع بیشتری از روی پوست بر می دارند بدون اینکه پوست دچار خونریزی شود.

اما از آنجا که پوست با دستگاه پاکسازی درم ابریژن با شدت بیشتری پاکسازی می شود؛ نتیجه خیلی بهتر اما دوره نقاهت طولانتری دارد (حدود سه تا ۷ روز بسته به شدت پاکسازی).

همچنین با انواع دستگاه میکرودرم ابریژن و بویژه دستگاه میکرودرم ابریژن پودری ممکن است حین کار کمی احساس سوزش و گزگز داشته باشید که در صورت حساسیت پوست فرد بهتر است قبل از کار از پماد بی حسی موضعی استفاده کرد.

بعد از انجام میکرودرم خانگی فرد نیاز به مراقبت بعدی از میکرودرم ابریزن خاصی ندارد و می تواند بلافاصله به محل کار یا مهمانی و مراسم و… برود.

بنابراین تفاوت میکرودرم و میکرودرم ابریژن در شدت و قدرت عملکرد آنهاست.

 

 

فرق دستگاه میکرودرم ابریژن خانگی با پزشکی

همانطور که احتمالاً متوجه شدید دستگاه پاکسازی میکرودرم خانگی؛ میکرودرم ابریژن نامیده نمی شود و این اشتباهی رایج در میان افراد است.

هندپیس دستگاه میکرودرم خانگی سری هایی دارد که فلزی و سنباده ای هستند.

 

دستگاه میکرودرم خانگی

 

 

هنگام کشیدن هندپیس روی پوست؛ همزمان با برداشتن سلولهای مرده و آلودگیها با سنباده؛ این ضایعات به داخل دستگاه مکیده و روی فیلتر پنبه ای جمع می شوند.

با هر دو دستگاه پاکسازی؛ عوارض میکرودرم ابریژن محدود است.

 

دستگاه پاکسازی میکرودرم ابریژن پزشکی یا سالنی یا کلینیکی دو نوع است؛

۱- دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی پودری

۲- دستگاه میکرودرم ابریژن الماسه یا دیاموند

فرق میکرودرم ابریژن الماسه و پودری در شدت پاکسازی و استفاده از پودر کریستاله است.

در دستگاه پاکسازی میکرودرم ابریژن پودری؛ پودر اکسید آلومینیم توسط هندپیس روی پوست اسپری می شود.

این پودر سطح پوست را خراش می دهد و خیلی عمیق تر سلولهای مرده، آلودگیها، چربیها و بخشی از سلولهای زنده را نیز بر می دارد و نسبتاً تهاجمی است.

به همین جهت به این تکنیک؛ درم ابریژن می گویند چون نسبت به پاکسازی پوست با دستگاه الماسه، تهاجمی تر و شدیدتر است.

در دستگاه پاکسازی صورت میکرودرم ابریژن الماسه ، مکش دستگاه به اندازه نوع پودری است اما دیگر خبری از پودر نیست بلکه سریهای هندپیش تراشه الماسه دارند که همچون سنباده روی پوست کشیده می شود.

 

دستگاه میکرودرم ابریژن کلینیکی

 

 

با دستگاه پوستی میکرودرم ابریژن الماسه تنها سلولهای مرده و آلودگیها و چربیها برداشته می شوند و به سلولهای زنده آسیبی وارد نمی شود.

دستگاه میکرودرم ابریژن با هزینه ی بسیار کم و با سرعتی زیاد عمل لایه‌برداری را در منزل و یا سالن‌های زیبایی انجام می‌دهد و همچنین به دلیل کیفیت بالایی که دارد جایگاه بسیار خوبی را در بین افراد پیدا کرده است.

یک فرق دستگاه میکرودرم ابریژن خانگی با پزشکی این است که دستگاه میکرودرم خانگی ابعاد کوچکتر و قابل حملی دارد و کار کردن با آن بسیار راحت است اما مدل پزشکی و سالنی بزرگتر است.

کاربرد دستگاه میکرودرم خانگی تنها برای استفاده شخصی است و نمی توان برای دیگر افراد از آن استفاده کرد و این کار بهداشتی نیست!

به علاوه، همانطور که شرح دادیم قدرت مکش دستگاه پزشکی و کلینیکی خیلی بیشتر از مدل خانگی است.

 

 

کاربرد دستگاه پاکسازی میکرودرم ابریژن برای پاک کرن تاتو

برخلاف تبلیغات کذبی که شایده شنیده باشید؛ کاربرد دستگاه میکرودرم خانگی و میکرودرم ابریژن برای پاک کردن تاتو کذب است!

در تکینک تاتو، رنگ در لایه دوم پوست است و نمی تواند با سابیدن پوست حتی با درم ابریژن آن را پاک کرد.

تنها در صورتی که تاتو را با لیزر یا مواد ریموور تاتو چند جلسه پاک کرده اید می توانید برای بهبود ظاهر پوست و رفع اسکار بعد از آنها از دستگاه پاکسازی میکرودرم ابریژن استفاده نمایید.

 

 

قیمت پاکسازی پوست با میکرودرم

بسته به نوع دستگاه، آماده کردن پوست و بخوردهی، قیمت سرمهای مصرفی در پایان کار، منطقه جغرافیایی، اجرای کار در سالن زیبایی یا کینیک هزینه پاکسازی پوست با دستگاه میکرودرم و میکرودرم ابریژن متغیر است.

 

نکته: در مواردی همچون درمان ویتیلیگو ، پوشش اسکارهای پوستی، پوشش خال های مادرزادی و هر گونه جای زخم و جراحتی تنها راهکار ایمن و کارآمد تکنیک کاموفلاژ دائم با دستگاه است. 

 

در فروشگاه اینترنتی اسکین پرشیا انواع دستگاه های زیبایی پوست، جوانسازی و تتو موجود است. کافی است با چند کلیک خریدتاتن را انجام دهید و در کمترین زمان سفارش را دریافت نمایید. 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *