آموزش

رنگ تاتو خط لب

تاتو و میکروپیگمنتیشن لب

از آنجا که تاتو خط لب در جلسه اول ریزش رنگ بالایی دارد؛ خرید بهترین مارک رنگ تاتو خط لب و لب همواره یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت در تکنیک تتو لب است. 

تا قبل از این، داشتن لب هایی ظریف و کوچک یا به اصطلاح “مینیاتوری”، محبوبیت داشت؛ امّا در قرن بیستم و با ظهور هنرپیشه‌های زیبارویی که ویژگی اصلی آنها، لب‌های برجسته و درشت‌شان بود، داشتن لب‌های درشت و حجیم، مورد توجه بسیاری از خانمها قرار گرفت.

هنرپیشه‌هایی مانند: آنجلینا جولی، آیشواریا رای، شارلیز ترون و… باعث رواج یافتن، پروتز یا تاتو خط لب و تاتو رژلب شدند.

در این مقاله شما عزیزان را درباره انتخاب بهترین رنگ تاتو خط لب راهنمایی کرده‌ایم.

میکروپیگمنتیشن لب

تاتو لب چیست و بهترین مارک رنگ تاتو خط لب چگونه انتخاب شود

میکروپیگمنتیشن لب، تاتو رژلب یا هاشور لب، تکنیکی است که جهت قرینه‌سازی و یا حجیم‌سازی آن بکار می‌رود. تاتو خط لب گاهی، برای از بین بردن سفیدی و کمرنگی بیش از حد لب‌ها نیز استفاده می‌شود.

انجام این کار جذابیت‌ها و مزایای زیادی دارد. همچنین، تاتو خط لب روشی درمانی، برای رفع نقص افرادی است که به دلایل مادرزادی یا اکتسابی “خط لب” خویش را از دست داده‌اند. به طور مثال در افراد “لب شکری” پس از درمان نقص اصلی، می‌توان از تاتو کردن برای ترمیم “خط لب” بهره برد.

خط لب زیبا و ظریف با سوزن تاتو سه سرگرد، با حرکات کوک کوک بسیار ریز و کنار هم، سرعت دستگاه متوسط رو به بالا اجرا می‌شود.

برای کاشت رنگ صحیح تاتو لب و خط لب دستگاه تاتو پن ای زد را به شما پیشنهاد می‌نماییم!

بهترین مارک رنگ تاتو خط لب

اصولاً خانم‌هایی که اقدام به تاتو رژلب یا تاتو خط لب می‌کنند به دنبال زیبایی دائم هستند؛ در حقیقت این افراد، نمی‌خواهند در طول روز درگیر تمدید کردن رنگ رژلب خود باشند.

وقتی صحبت از تاتو و آرایش دائم به میان می‌آید، باید در انتخاب رنگ و مدل تاتو رژلب و رنگ تاتو خط لب توجه کنیم؛ زیرا در یک بازه زمانی طولانی این رنگ با ما خواهد بود و پشیمان شدن و تغییر دادن رنگ تاتو رژلب یا تغییر طرح تاتو خط لب کاری سخت و دردسرساز است.

واکنش هر پوست نسبت به رنگ تاتو خط لب متفاوت است و این تغییر رنگ هم نباید شما را نگران کند؛ زیرا بعد از مدتی لب‌ها، رنگ اصلی بکارگرفته شده را پیدا خواهند کرد.

 

 

بعد از تاتو لب، سه مرحله را باید از سر بگذرانید:

 

تغییر تاتو لب

 

 

 1. رنگ اولیه خیلی پر رنگ است و ۴ یا ۵ روز که پوست لایه برداری شود، این رنگ تاتو خط لب به همین صورت باقی می‌ماند.
 2. پس از گذشت چند روز، رنگ اولیه لب‌ها کاملاً محو شده و با استفاده از یک جلسه میکروپیگمنتیشن، بار دیگر لب‌ها به رنگ دلخواه درمی‌آید.
 3. بعد از ۳ تا ۴ هفته پس از میکروپیگمنتیشن و تاتو لب، رنگ اصلی لب‌ها بازگشته و شکل زیبایی به خود می‌گیرد.

ترکیب رنگ تاتو خط لب

برندهای مختلف تولیدکننده محصولات تاتو، رنگهای تاتو لب متفاوتی را به بازار ارائه کرده‌اند. بعضی رنگ‌های تاتو به تنهایی کاربرد دارند و برخی دیگر از رنگهای تاتو در ترکیب کردن با سایر رنگهای تاتو مناسب استفاده می‌شوند.

یک تاتو کار حرفه ای باید به خوبی رنگ تاتو خط لب را بشناسد و بتواند آنها را با هم ترکیب کند تا متناسب با هر لب، رنگ مورد نظر را ارائه کند، مثلاً اگر فردی لب‌های کبودی دارد و دوست دارد رنگ تاتو لب کالباسی داشته باشد، نسبت به فردی که رنگ تاتو خط لب کالباسیانتخاب کرده و لب‌های سفید و رنگ پریده دارد، باید از ترکیب رنگ متفاوتی استفاده شود.

یعنی برای هر رنگ تاتو خط لب، باید از رنگ خط لب متناسب با آن استفاده کنید.

بهترین مارک رنگ برای تاتو لب، رنگهای اورجینال و پایه آب انواع رنگ تاتو ورد فیمس و انواع رنگ پرمابلند هستند.

این دو رنگ هر دو محصول یک کمپانی هستند و بدلیل پایه آب بودن کاشت رنگ خوب و حداقل ریزش را دارند.

برای اجرای بهتر خط لب و رژ لب بایستی حتماً سه جلسه تاتو را انجام دهید تا رنگ بخوبی تثبیت شود، چون تاتو لب حتی با بهترین رنگهای اورجینال نیز در جلسه اول ریزش رنگ بالایی دارد. 

عوارض رنگ تاتو خط لب

بروز برخی آلرژی‌ها، یکی از عوارض تاتو خط لب یا تاتو رژلب است. قرمزی و خارش پوست که بلافاصله بعد از انجام تاتو ایجاد می‌شود و یا حتی ممکن است سالها بعد ایجاد شود از جمله عوارض این پدیده بشمار می‌رود.

عفونت یکی دیگر از عوارض خطرناک تاتو است به‌ طوری که اگر تاتو در محیطی غیر استریل و با وسایل غیر بهداشتی انجام شود، می‌تواند بیماری‌های عفونی و انتقال آن را در پی داشته باشد، که از جمله این بیماری‌ها، می‌توان بیماری خطرناک ایدز که از طریق ویروس HIV منتقل می‌شود را نام برد.

لب بافتی حساس دارد و احتمال بروز آلرژی در این بافت بیشتر بوده، علاوه بر این به دلیل استفاده از رنگ تاتو قرمز احتمال بروز آلرژی در این بافت افزایش پیدا می‌کند.

به‌ طور کلی تاتو یک فرآیند آسیب زا به پوست بوده و عاملی تحریک‌کننده است که چندان مورد تأیید پزشکان نیست؛ حال اگر تاتو خط لب در شرایط غیر استریل و آلوده انجام شود، عوارض بیشتری به همراه دارد.

مراقبت بعد از تاتو لب و خط لب 

تا ۲۴ ساعت بعد از تاتو لب می‌توان از چای کیسه ای خنک شده برای کاهش التهاب و تورم آن استفاده کرد.

برای این کار، ابتدا چای کیسه‌ای را به مدت ۵ دقیقه در آب جوش قرار دهید، سپس آن را داخل آب یخ گذاشته تا خنک شود. پس از خنک شدن، چای کیسه‌ای را به مدت ۱۰ دقیقه روی لب‌ها قرار دهید.

برای سرعت بخشیدن به این کار می‌توانید، چای کیسه ای را در فریزر قرار داده و بار دیگر از آن استفاده کنید. راه بهتر استفاده از کول پد است که در داروخانه‌ها و فروشگاه آنلاین اسکین پرشیا نیز موجود است.

در صورت وجود درد نیز، باید پروفن یا تیلِنول به جای آسپرین مصرف کنید.

از جمله بهترین کرم ترمیم کننده بعد از تاتو نیز پماد تتو استرانگ راک پیشنهاد می گردد. 

 

بهترین مارک بی حسی تاتو لب و راهکار رفع درد زیاد آن

یکی از مشکلات شایع تاتو لب و خط لب درد بیش از حد آن است که خوشبختانه در حال حاضر راهکارهای مناسبی برای آن وجود دارد.

اگر قبل از تاتو از  بهترین پماد بی‌ حسی تاتو قوی و در حین کار نیز از پد بی‌حسی لب نقره‌ای اورجینال استفاده کنید این مشکل براحتی رفع می‌گردد.

اگر بی‌حسی حین کار (بی‌حسی یخی) دارید تنها مجازید دو الی مرتبه از آن استفاده کنید. پیشنهاد ما بی حسی حین کار ژاکلین است. 

بی حسی تاتو ژاکلین

داروهای معمول تاتو لب

بسیاری از بیماران از داروهای تجویز شده مشابهی برای لب های خود استفاده می‌کنند که از جمله آن‌ها ZOVIRAX، FAMVIR ،VALTREX  از روز قبل و ۵ تا ۷ روز بعد از تاتو لب است. این داروها از بروز تبخال و یا جوش جلوگیری می‌کنند.

برق لب و رنگ تاتو خط لب

برق لبتان را روی رژ لب یا به تتهایی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برق لب باعث برجستگی و پر جلوه کردن لبانتان می‌شود. اگر لبان پر و برجسته ای دارید از برق لب کمتر استفاده کنید.

در فروشگاه اینترنتی لوازم آرایش دائم اسکین پرشیا تمامی لوازم تتو بدن و صورت و لوازم پوستی و… موجود است. می توانید هم به صورت حضوری در شهر تهران و هم به صورت آنلاین از روی سایت اقدام به خرید نمایید و در کمترین زمان ممکن سفارشتان را تحویل بگیرید. 

 

 

0 دیدگاه در “رنگ تاتو خط لب

 1. Elahe گفت:

  سلام من تات. لب زدم و هیچکدوم مواردی که شما نوشتین رو نداشتم پیگمنترم از رنگ پرما بلند اصل هم استفاده کردم دلیلش چی میتونه باشه البته بگما بعدش تبخال زدم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز. به نکته خوبی اشاره کردین؛ تبخال یکی از دلایل اصلی ریزش رنگ تاتو لب هست. اگر پیگمنتر شما قبل از شیدینگ لب ازتون مشاوره میگرفت میتونست براحتی قرص آسیکلویر تجویز کنه و از سه روز قبل زا کار تا دو روز بعد مصرف میکردین و دیگه تبخال نمی زدین.

 2. Elahe گفت:

  سلام من تات. لب زدم و هیچکدوم مواردی که شما نوشتین رو نداشتم پیگمنترم از رنگ پرما بلند اصل هم استفاده کردم دلیلش چی میتونه باشه البته بگما بعدش تبخال زدم

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام دوست عزیز. به نکته خوبی اشاره کردین؛ تبخال یکی از دلایل اصلی ریزش رنگ تاتو لب هست. اگر پیگمنتر شما قبل از شیدینگ لب ازتون مشاوره میگرفت میتونست براحتی قرص آسیکلویر تجویز کنه و از سه روز قبل زا کار تا دو روز بعد مصرف میکردین و دیگه تبخال نمی زدین.

 3. Elahe گفت:

  عذر میخوام تاتو لب زدم

 4. Elahe گفت:

  عذر میخوام تاتو لب زدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *