آموزش

۱۴ روش پاک کردن تاتو با مواد اورگانیک

روشهای پاک کردن تاتو با مواد اورگانیک

پاک کردن تاتو با مواد اورگانیک شامل راهکارهایی برای پاک کردن تاتوهایی است که غالباً تازه زده شده‌اند. این کار با مواد اورگانیگ و طبیعی انجام می‌شود و صحت همه‌ی آنها چندان تأیید شده نیست.

اگر تاتویی دارید که قدیمی است و پوست روی سطح رنگ را پوشانده اکثر این روشها هیچ تأثیری در پاک شدن آنها ندارند. در این موارد باید بسته به سایز تاتو از محلول ریموور تاتو یا لیزر استفاده می‌شود.

خلاصه‌ای از تاریخچه تاتو

تاتو یکی از روش‌های زیبایی پرکاربرد است، زیرا برخی از افراد برای تزئین یا زیبایی، نشان دادن تعصب به قومیت خاص، تنوع‌طلبی و… تاتو می‌کنند یا در بعضی مواقع برخی از افراد نواقصی روی پوست بدن خود مشاهده می‌کنند که با روش تاتو یا به ‌اصطلاح عامیانه خالکوبی این نواقص را می‌پوشانند.

در بسیاری از نقاط جهان معتقدند تاتو فواید درمانی دارد، اما در ایران از این منظر به تاتو یا خالکوبی توجه نمی‌شود. باید توجه داشت که تاتو سابقه ۴۰۰۰ ساله دارد که تفاوت گذشته با امروزه در این است که در گذشته از اشکال شیر یا اژدها استفاده می‌کردند که نماد قدرت و پهلوانی بوده است، اما امروزه تاتو برای پلک چشم، داخل ابرو یا دور لب، نقوش مختلف یا جملات روی پوست کاربرد دارد.

در زمان‌های قدیم ابتدای کار نقش موردنظر را با سوزن روی پوست ایجاد می‌کردند و زمانی که خون خارج می‌شد با موادی مانند سرمه، دوده چراغ یا هر رنگ دیگری که ماندگاری داشت پر می‌کردند.

امروزه برای تاتو، از دستگاه تاتو مخصوص و انواع رنگ‌های تأیید شده توسط وزارت بهداشت استفاده می‌شود. 

پاک کردن تاتو با مواد اورگانیک و موانع انجام تاتو

ریموو ارگانیک تاتو معمولاً بعد از کمرنگ شدن آن یا پشیمانی از آن نقش خالکوبی یا تاتو انجام می‌شود. در ایران تاتو از جنوب کشور آغاز شد و حتی برخی معتقدند که افراد جنوبی به دلیل سبک زندگی سختی که دارند به این روش روی می‌‌آورند. در صورتی که امروزه در بسیاری از نقاط ایران تاتو مورد استقبال خیلی از افراد قرار می‌گیرد.

حتی برای برخی از مردم مهم است که چه قسمتی از بدن خود را تاتو کنند، زیرا اگر در معرض دید باشد ممکن است با حرف اطرافیان از کار خود پشیمان شوند یا اینکه در روند استخدامی آن‌ها مشکل ایجاد نماید.

حتی برخی از افراد مانند دختران بر اساس مد و زیبایی به سمت تاتو روی می‌آورند. تاتو یا خالکوبی در ایران غیرقانونی نیست اما از نظر وزارت بهداشت و درمان مانع وجود دارد زیرا اعتقاد دارند باید زیر نظر پزشک متخصص یا پیگمنتر دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای انجام شود.

آیا انجام تاتو و پاک کردن تاتو دردناک است

انجام تاتو و ریموو اورگانیک آن با درد همراه است، اما آستانه درد در هر فردی متفاوت است. برخی از نقاط بدن به دلیل اینکه رشته‌های عصبی بیشتری دارد پس در هنگام تاتو یا خالکوبی درد بیشتری دارد.

قسمت‌هایی مانند مچ دست ‌و پا، قفسه سینه و بازوی دست در هنگام تاتو درد شدیدی دارد که ممکن است که برای هرکسی مناسب نباشد. به همین دلیل قبل از انجام کار، از پماد بی‌حسی تاتو استفاده می‌شود.     

۱۴ روش مؤثر برای پاک کردن تاتو با مواد اورگانیک

 این روش‌ها عبارتند از؛

۱- پوشاندن تاتو

روش پوشاندن تاتو یکی از راه‌هایی که است که می‌توان با یک تاتوی جدید دیگر آن را بپوشانید که باید نزد یک فرد متخصص و ماهر در تاتو انجام شود؛ زیرا اگر فرد تاتوکار روش کار خود را به خوبی انجام ندهد نتیجه کار اصلاً خوب نخواهد شد و در انجام کار اگر از رنگ تاتو قرمز استفاده شود رنگ تاتوی زیری را نمی‌پوشاند اما اگر به خوبی تاتو شود نتیجه کار بسیار عالی خواهد بود.  

۲- استفاده از سالابریژن

سالابریژن یکی از روش‌های ریموو تاتو است که وسایل مورد نیاز در این روش استفاده از آب و نمک خوراکی و باند است. در این روش مدت زمان ۳۰ الی ۴۰ دقیقه باید صرف شود و یک قطعه چوبی را با یک باند بپوشانیم و در این مرحله محل تاتو را باید بتراشیم و محلول به دست آمده از آب و نمک را روی تاتو می‌مالیم تا زمانی که پوست محل مورد نظر ملتهب شود.

بعد از سه روز محل ملتهب شده را با استفاده از پماد آنتی‌بیوتیک درمان می‌کنیم و بعد از گذشت ۳ روز تاتو مورد نظر پاک می‌شود اما این روش ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد. پیشنهاد می‌کنم هرگز این روش را بکار نگیرید!!!

۳- لایه‌بردار شیمیایی دست‌ساز

برای ساختن یک لایه‌بردار شیمیایی می‌توان مواد اولیه آن را به راحتی در خانه تهیه کرد، البته این کار هزینه و زمان زیادی صرف می‌کند.

تهیه این ماسک به این صورت است که مقداری روغن ویتامین E و ژل آلوورا و زردآلو را با هم مخلوط کرده و روی محل موردنظر می‌مالیم به طوری که محل تاتو کاملاً پوشانده شود.

بعد از گذشت ۵ دقیقه محل آغشته به ژل را با آب می‌شوییم و زمانی که ماسک به طور کامل پاک شد این روش را به مدت زمان ۱ ماه روزی ۴ مرتبه تکرار می‌کنیم تا به نتیجه دلخواه خود برسیم.

البته باید توجه کرد که پاک شدن تاتو به رنگ و سایز تاتو بستگی دارد، هرچه رنگ تاتو پررنگ‌تر باشد مدت زمان بیشتری صرف می‌شود تا تاتو پاک شود.  

۴- روش لیزر

پاک کردن تاتو با لیزر

 

 

پاک کردن تاتو با لیزر را می‌توان در مراکز معتبر لیزر انجام داد زیرا از نور با شدت بالا استفاده می‌شود. در ابتدا ژل مخصوص روی تاتو مالیده می‌شود و با استفاده از دستگاهی که دارنده این نور است و مشابه لیزر است به محل تاتو تابانده می‌شود.

این روش بسیار آسان و دارای درد کمتری است و از نظر پزشکان اثربخشی بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.

۵- ویتامین E و پنجه گربه و آلوورا

راه‌های ریموو اورگانیک تاتو در منزل ممکن زمان زیادی صرف کند، در این روش کپسول ویتامین E و برگ پنجه گربه و ژل آلوورا را با هم مخلوط می‌کنیم تا به حالت ژل مانند برسد و روی محل تاتو در خلاف جهت عقربه‌های ساعت مالش می‌دهیم و بعد از ۱۰ دقیقه با آب گرم شستشو می‌دهیم، این کار باید با ملایمت انجام شود تا جراحتی روی پوست ایجاد نکند.  

۶- پودر ماسه و سنگ سنباده

این روش هم مانند سایر روش‌های دیگر زمان زیادی می‌برد و ممکن است دشوار باشد. در این روش پودر ماسه و سنگ سنباده را با ژل آلوورا مخلوط می‌کنیم و روی محل تاتو می‌مالیم تا به مرور زمان باعث محو شدن تاتو شود.

این روش ممکن است زیاد خوشایند افراد نباشد زیرا پوست فرد را به شدت مستعد ضعیف و ساییده می‌کند و ایجاد زخم میکند اما در هر صورت یک روش کم‌هزینه است که برای افراد کم‌درآمد مناسب است. توصیه می‌کنم این روش را نیز هرگز امتحان نکنید! 

۷- نمک

در روش پاک کردن با نمک باید ۱۰۰ گرم نمک را درون آب حل کنیم و با پارچه یا اسفنج یا پنبه محلول آب و نمک را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت به مدت ۳۰ دقیقه تا یک ساعت روی محل تاتو مالش دهیم و در این مدت زمان سدیم و کلر داخل نمک وارد پوست می‌شود و در طی مراحل شیمیایی جوهر تاتو را از بین می‌برد.

این روش مؤثر است اما همراه با درد است و باید هر دو روز یک‌بار تکرار شود!!!

۸- لیمو

لیمو برای ریموو اورگانیک تاتو مؤثر است اما در مورد تاتوهای با رنگ کم و کوچک. باید آبلیمو را روی تاتو بمالیم و زمانی که خشک شد با آب گرم شستشو دهیم که بعد از گذشت زمان تأثیر خود را می‌گذارد.

۹- عسل

پاک کردن اورگانیک تاتو با عسل

عسل یکی از بهترین روش‌ها برای ریموو اورگانیک تاتو است. زمانی که عسل را روی تاتو مالیدیم بعد از چند دقیقه پاک کرده و مخلوط زیر را که در این روش عسل را با نمک، ماست بدون قند و ژل آلوورا مخلوط کرده و مخلوط به‌دست ‌آمده را روی تاتو می‌مالیم و ماساژ می‌دهیم تا تاتو پاک شود.

توجه داشته باشید که برخی افراد به عسل آلرژی شدید دارند. 

۱۰- عصاره لوندر

کافی است هر روز عصاره لوندر را با استفاده از پنبه روی تاتو یا گوشت اضافی حاصل از تاتو مالش دهید تا تاتو محو شود. این روش بی‌خطر است.  

۱۱- کرم پاک‌کننده تاتو

استفاده از کرم‌های پاک‌کننده تاتو یکی از روش‌های ریموو اورگانیک تاتو است که اگر از برند‌های معتبر استفاده شود تا حدی مؤثر است.

۱۲- آلووئه ورا

آلوئه ورا یکی از بهترین مواد برای ریموو تاتو و مراقبت‌های پوستی است، زیرا ساختار آب را دارد و می‌تواند جوهر رنگ زیرپوستی را بشکند و تاتو را پاک کند.   

۱۳- اسکراب زردآلو

این روش در مخلوط با نمک تأثیر دارد زیرا نمک ساینده است و زردآلو جوهر را پاک می‌کند، اما این روش تاتو را کاملاً پاک نمی‌کند.  

۱۴- ورق سنباده

این روش برای ساییدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما بهتر است با آلوئه ورا ترکیب شود تا بعد از ساییدن پوست دچار زخم و عفونت نشود. این روش نیز خشن است و بهتر است بکار گرفته نشود!

 

 

در فروشگاه لوازم تتو صورت و بدن اسکین پرشیا انواع ریموور تاتو اصل و دیگر لوزام تتو و پوست موجود است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *