آموزش

عوارض ریموور تاتو با لیزر (پاک کردن تاتو)

در گذشته افراد به دلیل تمایلات فرقه‌ای و مذهبی یا بیان عقیده‌ای خاص، تاتو می‌کردند. اما در سال‌‌‌های اخیر تاتو جنبه زیبایی پیدا کرده است و اکثر جوانان در نقاطی از بدن خود تاتو می‌زنند، اما در مواردی فرد نیاز دارد که تاتو را پاک کند. در این مقاله در مورد عوارض ریموور تاتو با لیزر نکاتی را به شما آموزش داده‌ایم.

دلایل نیاز به ریموور تاتو

 • پشیمانی
 • ایجاد آلرژی
 • ابتلا به انواع عفونت‌ها
 • عوارض پوستی
 • واکنش تحریکی
 • تنوع طلبی

عوارض ریموور تاتو با لیزر چیست

این روزها مشکلات ناشی از تاتو و عوارض ریموور تاتو خیلی وسیع و شایع شده است، اما پاک کردن تاتو با لیزر پروسه‌ای طولانی و زمانبر است و به صبر و بردباری نیاز دارد.
خالکوبی یا همان تاتو به دلیل شکستن سد دفاعی پوست می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های عفونی و ایجاد حساسیت شود. اگر وسایل تاتو به خوبی ضد عفونی نشوند حتی باعث انتقال بیماری‌هایی همچون ایدز، هپاتیت و زخم زرد نیز می‌شود.
البته تأکید می‌کنم تاتو و یا ریموور تاتو زمانی منجر به برزو مشکل می‌شود که پیگمنتر مهارت کافی نداشته باشد، محلول ریموور اورجینال نباشد و تجهیزات استریل و یکبار مصرف برای مراجعه کننده استفاده نشود.

در استفاده از لیزر برای ریموور تاتو عوارض جانبی کمتری (نسبت به سایر روش‌ها) وجود دارد ولی به هر حال قبل از هر نوع تصمیم‌گیری بهتر است متوجه عوارض ریموور تاتو باشید.

همچنین توجه کنید که لیزر برای پاک کردن تاتو بدن بزرگ گزینه‌ای ایده‌ال است ولی برای پاک کردن تاتو صورت (ابرو، چشم و لب) انتخاب مناسبی نیست.

 • پوست در معرض خطر عفونت قرار می‌گیرد و حتی ممکن است زخم شود و این زخم‌ها به مرور ترمیم می‌شوند و نیاز به صبر و بردباری دارد.
 • در صورت محو شدن خالکوبی از روی پوست نیز ممکن است پوست تغییر رنگ دهد و رنگ آن نسبت به بقیه مناطق کمرنگ‌تر یا تیره‌تر شود. این حالت بخصوص در پاک کردن رنگ‌های تاتو بژ و اسکین به طور قطعی رخ می‌دهد.
 • در پاک کردن تاتو لب‌ها، خط چشم و ابرو با لیزر ممکن است رنگ تاتو به طور کامل محو نشود و جای تاتو به صورت یک سایه روی بدن باقی بماند. برای نتیجه‌گیری قطعی تکرار سه تا چهار جلسه لیزر گاهاً الزامی است.

پاک کردن تاتو با لیزر

 • در برخی موارد نیز واکنش‌های آلرژیکی گزارش می‌شود به خصوص در مواردی که رنگ تاتو حاوی فلزات سنگین باشد. در این حالت  واکنش‌ها به شکل قرمزی، خارش و التهاب بروز می‌کنند.

عوارض جانبی ریموور تاتو

 • برای جلوگیری از واکنش‌های احتمالی، اغلب آنتی هیستامین‌های خوراکی و استروئیدهای ضدالتهاب تجویز شده و به بیمار توصیه می‌شود حتماً از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کند.

استفاده از محلول ریموور بعد از لیزر برای پاک شدن کامل تاتو

در موارد زیادی پیش آمده است که فرد با لیزر نتوانسته تاتو را پاک کند و به فکر پاک کردن کامل آن با مواد ریموور افتاده است.
این کار اشتباه است!
چرا که اشعه لیزر هنگام برخورد به پیگمنت‌ها، آنها را به قطعات بسیار ریزی خرد کرده و زیر پوست پخش می‌کند. در این حالت، دیگر محلول ریموور توانایی بیرون کشیدن این قطعات خرد و پخش شده را ندارد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *