آموزش

محلول پاک کننده تاتو (ریموور تاتو)

امروزه انجام تاتو در کشور ما بسیار رواج پیدا کرده است به صورتی که بسیاری از جوانان و نوجوانان ما در صدد انجام تاتو بر روی پوست بدن خود هستند. اما بسیاری از این افراد بعد از گذشت مدتی و بنا به دلایل مختلفی از جمله ناراضی بودن از طرح، تغییر رنگ تاتو، پاک کردن اسم شخص خاص و… به این فکر می‌افتند که هرچه زودتر از شر این تاتو روی پوست خود خلاص شوند. روش‌های بسیاری برای از بین بردن تاتوهای قدیمی وجود دارد. امروزه راه دیگری برای ریموور تاتو قدیمی و کهنه به وجود آمده است؛ تاتوهایی که به مرور زمان و با انجام چند عملکرد هنوز بر روی پوست بدن باقی مانده‌‎اند و آثار آن‌ها همچنان باقیست؛ می‌توان با استفاده از محلول پاک کننده تاتو آن‌ها پاک کرد.  

محلول پاک کننده تاتو چیست

این محلول‌ها نوعی اسید گیاهی و یا معدنی هستند که وقتی از طریق سوزن تاتو زیر پوست فرو می‌روند و در مجاورت رنگدانه‌ها قرار می‌گیرند آنها را خرد و شکسته کرده و طبق قانون اختلاف فشار اسمزی این اجزاء خرد شده را بیرون می‌کشند.

بر حسب اینکه اسید معدنی و یا گیاهی باشد، قدرت عملکردشان متفاوت است. اسیدهای معدنی قویتر هستند اما به همان نسبت منجر به ایجاد عوارض ناخواسته‌ای همچون ایجاد گوشت اضافه و یا گودی می‌گردند.

آیا محلول پاک کننده تاتو بی ضرر است

پاک کردن تاتو با استفاده از محلول پاک کننده تاتو بسته به رنگ و عمق تاتو در افراد مختلف، متفاوت است. پاک کردن تاتو با استفاده از این محلول بی‌ضررترین و بهترین راهی است که برای پاک کردن تاتو توصیه می‌شود.

در بیشتر این محلولهای پاک کننده تاتو مواد گیاهی و ارگانیکی استفاده شده است که فاقد هرگونه مواد شیمیایی هستند. با وارد شدن این محلول ها به عرصه‌ی آرایشی بدترین و زشت‌ترین رنگ‌ تاتو از روی پوست پاک می‌شود. سؤالی که در ذهن ما اکنون به وجود آمده است؛ این است که:  

پاک شدن تاتو از روی پوست بدن طی چند مرحله سپری می‌شود

مراحل پاک شدن تاتو، دقیقا بستگی به عواملی نظیر:

  • عمر (مدت زمان) انجام تاتو.
  • مقدار رنگی که به پوست وارد شده است.
  • عمقی رنگی که در پوست وارد شده است.
  • درجه تیرگی رنگی که پوست وارد شده است و…

دارد و ممکن است سه جلسه زمان نیاز داشته باشد. اما جواب اصلی اینجاست که تمامی تاتوها اعم از کم رنگ و پررنگ، کم عمق و پرعمق، کوتاه مدت و دراز مدت؛ همگی با محلول پاک کننده تاتو قادر به پاک شدن هستند.

یک سؤال مهم که ذهن همه ما را درگیر کرده است؛ این است که پاک کردن تاتو از کدام راه بهتر است؟ استفاده از لیرز یا محلول پاک کننده تاتو؟

جواب سؤال شما اینجاست؛ وقتی شما پوست خود را با محلول پاک کننده تاتو پاک می‌کنید به پوست بدن خود آسیب نمی‌رسانید و باعث گود شدن پوست و یا تغییر رنگ و سوختگی پوست خود نمی‌شوید.

در صورتیکه اگر این کار را با لیزر انجام دهید در بسیاری از موارد پوست دچار سوختگی شده و بسیاری از رنگ‌ها مانند رنگ بژ، با لیزر پاک نمی‌شوند.

همچنین از لحاظ قیمت، استفاده از محلول پاک کننده تاتو مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.  اما اگر تاتو بدنی بزرگتر از یک کارت بانکی دارید، تنها راه پاک کردن تاتو با لیزر است!

پاک کردن تاتو بدن با لیزر

ویدئو آموزشی پاک کردن تاتو با ریموور تاتو بهتر است یا با لیزر 

با توجه به وضعیت اینترنتی که هست… لطفا تا باز شدن ویدئو صبور باشید. 

 

آیا پاک کردن تاتو با محلول پاک کننده تاتو (ریموور) دارای عوارض است

استفاده از محلول پاک کننده (ریموور) نسبت به دیگر روش‌ها عوارض کمتری را شامل می‌شود ولی به هر حال خالی از عوارض نیست.

اولین عارضه‌ای که در استفاده از این محلول ممکن است دچار آن شویم؛ عفونت است. استفاده از این محلول ممکن است باعث ایجاد زخم و سپس عفونت بر روی پوست شخص شود.

دومین عارضه این است که شخصی که از این محلول استفاده می‌کند شاید به این مواد شیمیایی موجود در این محلول آلرژی داشته و باعث ایجاد تورم، خشکی، قرمزی، التهاب، سوزش، خارش در پوست بدن وی شود. در این موارد از بیمار خواسته می‌شود که در معرض نور آفتاب قرار نگیرد و از آنتی هیستامین خوراکی به صورت هر ۲۴ ساعت یک بار و به تعداد ۳ عدد استفاده کند. 

رد قرمزی بعد از ریموور نیز از دیگر عوارض جانبی برخی از مواد پاک‌کننده است که خود دلایل و  راه‌حل‌های متعددی دارد.

 

توجه: استفاده از بهترین مارک کرم ترمیم کننده بعد از ریموور تاتو برای ترمیم سریع پوست و کاهش قرمزی بعد از آن بسیار ضروری است! 

 

محلول پاک کننده تاتو در چه قسمتهایی بیشتر استفاده می شود

از ریموور تاتو بیشتر برای قسمت‌های ظریف بدن اعم از ابرو، خط چشم، خط لب استفاده می‌شود. به طور مثال، شخصی که از نامتوازن بودن ابروها و عدم قرینه بودن ابروهایش پشیمان است؛ یا اینکه به رنگ تاتویی که برای ابروهایش استفاده شده است بسیار حساسیت نشان داده یا شخصی که ابروهای خود را تاتو زده و بعد از گذشت مدتی درصدد برآمده که آن را پاک کند؛ بهترین راهکارش استفاده از محلول پاک کننده تاتو است، چون اثر زخم و عفونت کمتری بر جای می‌گذارد.

چگونگی پاک کردن تاتوی رنگ مشکی

در بسیاری از موارد تاتوی رنگ مشکی به سختی قابل پاک شدن است. به طور کلی باید بگوییم که پاک کردن تاتوی مشکی با هر روشی قابل پاک شدن نمی‌باشد، چون با انجام تاتوی مشکی، جوهر مشکی با داخل پوست نفوذ کرده و به لایه‌های عمیق‌تری از پوست وارد می‌شود؛ پس خارج کردن این رنگ کار سخت‌تری است.

ریموور تاتو چیک 7 میلی

راهی که می‌توان به طور کامل رد تاتوی سیاه روی صورت را پاک کرد استفاده از ریموور تاتو چیک، ریموور کالر لیفت و ریموور رژووی است.

این ریموورها در صورت اجرای درست تکنیک عارضه جانبی ندارند و در فروشگاه آنلاین لوازم میکروپیگمنتیشن  اسکین پرشیا موجود است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *