آموزش

مزایای میکرودرم ابریژن برای پاکسازی پوست

مزایای میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن نوعی دستگاه زیبایی است که برای رفع بسیار از مشکلات پوستی آن را توصیه می‌کنند.

از مزایای میکرودرم ابریژن می‌توان به این موضوع اشاره کرد که به هیچ آمادگی قبلی برای انجام نیاز ندارد و بعد از پایان کار نیز فرد می‌تواند به زندگی معمول خود بازگردد و به استراحت نیاز نخواهد داشت.

افرادی که نمی‌توانند از لایه‌بردارهای شیمیایی استفاده کنند، می‌توانند از این روش برای اصلاح پوست خود بهره ببرند.  

درمان پوست با میکرودرم ابریژن

مهم‌ترین مزایای میکرودرم ابریژن

 • با درد و ناراحتی همراه نیست.
 • از این روش می‌توان برای پاکسازی پوست در قسمت‌های مختلف بدن استفاده کرد.
 • جایگزین مناسبی برای لایه‌بردارهای شیمیایی است.
 • برای انجام به بی‌حس‌کننده موضعی یا داروی بیهوشی نیاز ندارد.
 • در مدت کمی نزدیک به ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قابل انجام است.
 • بدون عارضه است.
 • در فاصله‌های زمانی کوتاه می‌توان آن را انجام داد.
 • برای هر نوع پوست، حتی پوست‌های با رنگ تیره برای رفع نواقص پوستی استفاده می‌شود.
 • میکرودرم در هر فصلی از سال قابل انجام است و ممنوعیتی ندارد.
 • از این روش می‌توان به صورت ترکیبی با روش‌های دیگر برای رفع مشکلات پوستی استفاده کرد.
 • تأثیر داروها با این روش چند برابر می‌شود و قابلیت جذب آنها بالا می‌رود. تأثیرپذیری و مدت زمان استفاده از داروها در کنار این روش تسریع می‌یابد.

شاداب شدن پوست از نتایجی است که بعد از انجام میکرودرم ابریژن حاصل می‌شود.

میکرودرم ابریژن چگونه انجام می‌شود

مکانیسم میکرودرم ابریژن

در این روش درمانی، با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن پودری کل پوست در معرض تماس ماده‌ای معدنی به نام اکسید آلومینیوم که کاملاً بدون ضرر است قرار می‌گیرد.

این ماده با دارا بودن کریستال‌های ریز موجب می‌شود که پوست ساییده شود و بافت مرده پوست از بین برود و فرآیند ترمیم پوست به این شکل انجام می‌شود.

این پودر به وسیله دستگاه روی پوست پخش و دوباره از روی آن مکیده می‌شود. کاهش ضخامت پوست به بهتر شدن تبادلات فیزیولوژی آن منجر خواهد شد و تحریک پوست برای کلاژن‌سازی و تقویت قوام پوست با تحریک فیبروبلاست‌ها و سنتز پورتئینهای پوستی انجام می‌شود.

عوارض میکرودرم ابریژن کم است و تنها ممکن است کمی موجب قرمزی پوست صورت شود که به زودی رفع خواهد شد.  

میکرودرم ابریژن برای افراد سبزه و سفید با رعایت نکات و الزاماتی امکانپذیر است.

از بین رفتن جای جوش با میکرودرم ابریژن

درمان آکنه با میکرودرم ابریژن

جای جوش در بسیاری از پوست‌ها با استفاده از داروهای شیمیایی قابل درمان نیست. اما با میکرودرم ابریژن می‌توان این مشکل را رفع کرد. فرورفتگی‌هایی که در اثر جوش، آکنه، زخم و آبله مرغان به وجود می‌آیند، با این روش تا حد زیادی بهبود می‌یابند، البته در صورتی که جوشگاه‌ها و جای زخم‌ها عمیق نباشد. درمان با این روش به چند هفته زمان نیاز دارد.

جوانسازی پوست

یکی از ویژگی‌های یک پوست جوان، نداشتن چین و چروک و خطوط است. بنابراین، وقتی بتوان چین و چروک‌ها و خطوط را از روی پوست محو کرد جوانسازی حاصل می شود.

یکی از مزایای میکرودرم ابریژن از بین بردن چروک‌های سطحی پوست است که عمق زیادی ندارند. فاصله بین جلسات درمان با توجه به وضعیت بیمار متفاوت است.

چین و چروک های خیلی عمیق با این روش قابل درمان نخواهند بود. همانطور که گفتیم سایش پوستی در این روش سطحی است. برای نتیجه‌گیری می‌توان همراه با آن از دیگر روش‌های درمانی مانند لیزر جوانسازی نیز استفاده کرد.  

از بین بردن لک‌های پیری و بارداری

لک‌های روی پوست ممکن است در اثر بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و بارداری ایجاد شوند. با میکرودرم ابریژن لک‌های باردرای کم رنگ می‌شوند و مصرف هم زمان داروهای لکه‌بر می‌تواند در درمان کامل آنها مؤثر واقع شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد میکرودرم ابریژن منجر به افزایش ۲۰ برابری نفوذ ویتامین ث خواهد شد! برای رفع ترک‌های پوست که در اثر چاقی یا بارداری ایجاد می‌شوند نیز می‌توان از این روش درمانی استفاده کرد. 

توجه: برخی به اشتباه میکرودرم ابریژن را برای پاک کردن رنگ تاتو معرفی می‌نمایند که این موضوع هیچ صحتی ندارد، چرا که رنگ تاتو در لایه زیرین پوست است و با هیچ روش پاکسازی سطحی قابل حذف شدن نیست.

بستن منافذ پوست با میکرودرم ابریژن

از جمله مزایای میکرودرم ابریژن باز شدن منافذ پوست است. چون با ساخت بافت و سفت شدن پوست منافذ پوستی کوچک‌تر می‌شود.

 رفع جوش‌های سر سیاه، کک  مک، چروک گردن…

درمان کمدون و جوشهای سرسیاه

جوش‌های سر سیاه نیز در پوست‌ بسیاری از افراد ایجاد می‌شوند که رفع آنها به سادگی امکانپذیر نیست، اما با میکرودرم ابریژن می‌توان براحتی از شرشان خلاص شد.

با بالا رفتن سن، علاوه بر این که پوست صورت دچار چین و چروک می‌شود، گردن نیز از این چین و چروک‌ها در امان نخواهد بود. می‌توان این چین و چروک‌ها را در صورتی که خیلی عمیق نشده باشند با میکرودرم درمان کرد و آنها را از بین برد. کک و مک‌ها نیز با این روش بسیار کمرنگ می‌شوند.  

♦ بهترین زمان برای گذاشتن انواع ماسک ورقه ای آبرسان روی پوست درست بعد از اتمام میکرودرم ابریژن است که پوست آمادگی جذب مواد مغذی و مرطوب کننده را دارد.

در فروشگاه آنلاین اسکین پرشیا انواع مختلف دستگاه میکرودرم ابریژن سالنی و کلینیکی و دیگر تجهیزات جوانسازی و پاکسازی پوست با قیمت عمده و کیفیت بالا ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *