آموزش

میکرونیدلینگ صورت چیست

میکرونیدلینگ صورت

پوست صورت ممکن است دچار مشکلات زیادی شود و زیبایی خود را از دست بدهد. گذر زمان با ایجاد چین و چروک‌ها، ایجاد لک روی صورت و باقی ماندن جای زخم و جوش، برخی از مشکلاتی هستند که پوست را درگیر می‌کنند. میکرونیدلینگ صورت یکی از شیوه‌های درمانی است که برای رفع این موارد و بسیاری از مشکلات دیگر کاربرد گسترده‌ای دارد.

میکرونیدلینگ صورت چیست و چه کاربردی دارد

برای توضیح این که میکرونیدلینگ صورت چیست، می‌توان گفت؛

روش جوانسازی پوست است که در آن لایه‌ای سطحی از پوست برداشته می‌شود. در این لایه‌برداری لایه‌های مرده پوست حذف می‌شوند، لایه‌های جدیدی تولید می‌گردد که موجب می شود پوست شفاف‌تر و روشن‌تر شود.

میکرونیدلینگ با دستگاه‌ دکتر پن انجام می‌شود که دارای سوزن‌های بسیار ریزی است که با ایجاد میکروکانال‌هایی در بخش اپیدرم و درم پوست، موجب تحریک سلولی و القای سنتز کلاژن و الاستین می‌شود.

دستگاه دکتر پن شارژی مدل a1w

تحریک سلولی در نهایت موجب ساخته شدن رشته‌های فیبروپلاست می‌شود که از ترکیبات اصلی کلاژن هستند.

اثرات میکرونیدلینگ صورت چیست

از بین بردن لک‌های صورت، جای جوش و آکنه، لک‌های باقیمانده در اثر انواع زخم‌ها، جای بخیه و ترک‌های پوستی که در اثر حاملگی یا چاقی ایجاد می‌شوند، از جمله مواردی هستند که با میکرونیدلینگ قابل درمان هستند.

به علاوه، می‌توان برای درمان سوختگی پوست، رفع خط خنده و چین و چروک‌های ایجاد شده در اثر بالا رفتن سن و افتادگی پوست، روی این روش جوانسازی حساب کرد.

همچنین، از این روش برای بازسازی بافت پوست و کاهش اندازه روزنه‌ها و منافذ باز استفاده می‌شود.

برای این که بدانید اثرات میکرونیدلینگ صورت چیست، باید به این مسئله توجه داشته باشید که با این که پوست صورت سوراخ می شود، اما لایه اپیدرم را تخریب نمی‌کند. خونریزی نیز کم خواهد بود و با استفاده از مواد بی‌حسی درد آن به حداقل می‌رسد.

قبل از انجام میکرونیدلینگ لازم است با مواد اسکراب و آبرسان و با کمک اتو صورت درما اف پاکسازی اولیه روی پوست انجام شود تا پوست آماده سوزن زنی شود.

بهتر است افرادی که در به اصطلاح بد زخم هستند، از این روش جوانسازی استفاده نکنند. همچنین، افرادی که پوست نازک و حساس دارند نیز بهتر است به سراغ روش‌های دیگر درمانی برای برطرف کردن مشکلات خود بروند.

برای این که افراد بیشترین تأثیر را از جوانسازی با میکرونیدلینگ به دست آورند، باید بین ۴ تا ۶ جلسه برای درمان مراجعه کنند. البته این مسئله به شدت مشکل پوستی بستگی دارد. برای هر بار میکرونیدلینگ صورت، ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان لازم است.

تعیین این که میزان اثرات میکرونیدلینگ صورت تا چه اندازه است، به طور قطع امکانپذیر نیست، زیرا عوامل زیادی در نتیجه درمان مؤثر هستند که می‌توان به میزان پاسخ‌دهی پوست فرد تحت درمان، روند سرعت ترمیم پوست او و عمق جای زخم‌ها اشاره کرد.

 مزایای میکرونیدلینگ چیست

مزایای میکرونیدلینگ صورت عبارتند از:

 • این روش به افزایش کارایی و نفوذ مواد فعال در پوست منجر می‌شود.
 • میکرونیدلینگ جریان خون را تحریک می‌کند و موجب کلاژن‌سازی در پوست می‌شود.
 • در این روش جوانسازی به علت استفاده از سوزن‌های پزشکی تیتانیوم، هیچ حساسیتی در پوست ایجاد نخواهد شد.
 • میکرونیدلینگ برای رنگ پوست‌های مختلف حتی رنگ پوست تیره کاربرد دارد.
 • علاوه بر میکرونیدلینگ صورت از این روش برای درمان پوست بدن و تحریک رشد مو نیز استفاده می‌شود.

تأثیر میکرونیدلینگ بر رشد مو

 • این روش نسبت به دیگر روش‌های جوانسازی و تأثیراتی که ایجاد می‌کند، روش مقرون به صرفه‌ای محسوب می‌شود و تأثیر آن دائمی است.

نکات مهم در میکرونیدلینگ صورت چیست

 • در صورت مصرف دارو حتماً متخصص را در جریان بگذارید.
 • وجود هر گونه بیماری و ضایعه پوستی را به او اطلاع دهید.
 • برای رسیدن به درمان مطلوب انجام یک جلسه میکرونیدلینگ کافی نخواهد بود.
 • اگر به تازگی از دیگر روش‌های درمانی برای جوانسازی پوست صورت استفاده کرده‌اید، متخصص را مطلع کنید.
 • تمام توصیه‌های متخصص را بعد از میکرونیدلینگ جدی بگیرید.
 • متخصص باید حتماً از دستگاه‌ها و مواد بهداشتی مورد تأیید استفاده کند. استفاده از ابزار تقلبی ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد.
 • متخصص باید از کارتریج‌ میکرونیدلینگ یک بار مصرف و استریل استفاده کند تا انتقال بیماری‌ها و عفونت را در حین میکرونیدلینگ کاهش داده و به حداقل برساند.

کارتریج میکرونیدلینگ آبی 36 سر

 • به کار بردن سوزن مشترک برای چند نفر و استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه ممکن است به کند شدن سوزن‌ها و آلوده شدن آنها منجر شود که در پی آن ممکن است بافت پوست تخریب شود یا دچار عفونت شود.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های کارتریج میکرونیدلینگ این است که دارای غشای محافظ باشد تا خون، لنف و مایعات بدن از درون کارتریج به درون هندپیس راه نیابد.

 

توجه: برای دیدن آموزش رایگان میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ در خانه و سالن کافی است روی لینک کلیک نمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *