آموزش

پاک کردن تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو با لیزر

پاک کردن تاتو با لیزر بویژه برای تاتو بدن قطعاً تنهاترین راه مؤثر است؛ اما برعکس برای پاک کردن تاتو ابرو و صورت خرید بهترین مارک ریموور تاتو بهترین راهکار است. 

شاید کسانی که ابرو و یا بدن خود را تاتو کرده اند ولی به هر دلیلی بخواهند تاتو خود را پاک کنند از خودشان بپرسند که آیا با لیزر می توان تاتو را پاک کرد؟

جواب این است؛

بله – پاک کردن تاتو با لیزر راه حل نهایی و قطعی برای پاک کردن تاتو بدن می باشد که مورد تأیید تمام مراجع پزشکی و علمی دنیا می باشد، اما در مورد پاک کردن تاتو ابرو، خط چشم و لب (تاتو صورت) پیشنهاد نمی شود!

برای پاک کردن تاتو ابر و صورت، ریموور تاتو با بهترین مارک دستگاه تاتو ابرو و یا حتی بهترین مارک دستگاه تتو بدن پن و محلول ریموور ایمن همچون چیک و کالر لیفت انتخابی عاقلانه تر است.

آیا با لیزر می توان تاتو را پاک کرد

ریموو تاتو  (پاک کردن تاتو) با لیزر q-switched  روش مناسبی برای پاک کردن خالکوبی تیره است چرا که امواج پر قدرت لیزر جذب رنگدانه شده و ملکول های آن را در کسری از ثانیه به ذرات ریزتر خرد می کنند.

سلول های ماکروفاژ بدن بخشی از این ذرات را بلعیده و بتدریج از بدن دفع می کنند. در واقع رنگ‌های ریز شده را ریزه‌خواری کرده و از بین می‌برند.

بخشی از رنگ همراه با سطح پوست که بر اثر برخورد لیزر سوخته می شود از بین می رود. بخشی دیگر از رنگها نیز بسیار خرد شده و در عمق پوست پخش و پراکنده می شوند.

در واقع پرتو لیزر در مسیر تابش خود توسط ذرات تیره جذب شده و آنها را تخریب می نمایند. اگر ذرات سفید و روشن باشند توسط این پرتوها جذب نمی شوند و لیزر هیچ تأثیری روی آنها نخواهد داشت!

در تکنیک ریموور تاتو با محلول بر خلاف لیزر، رنگ با ایجاد فشار اسمزی بیرون کشیده می شود و بعد از خروج کامل آنها دیگر رنگدانه ای زیر پوست باقی نمی ماند.

در ناحیه صورت، با توجه به تأثیرات مخرب لیزر بر بینایی توصیه می کنیم برای پاک کردن تاتو با لیزر اقدام نکنید!

برای پاک کردن تاتو بدن با توجه به بزرگ بودن طرح های تاتو بدن، احساس درد حین کار و به صرفه نبودن هزینه مواد ریموو بایستی با لیزر تاتوها را پاک کرد.

تاثیر رنگها در پاک کردن تاتو با لیزر

رنگ های سیاه و قهوه ای پر رنگ در روش لیزر معمولاً به راحتی پاک می شوند.

 

تأثیر لیزر بر روی پاک کردن رنگ تاتو بدن مشکی

 

 

به خصوص اگر از یک رنگ برای تاتو استفاده شده باشد براحتی تاتو با لیزر پاک می شود ولی اگر در تاتو شما از چند رنگ استفاده شده یا از رنگ های روشن و تناز قرمز استفاده کرده باشید ممکن است پاک کردن تاتو کمی مشکل و زمانبر شود.

البته اگر پزشک شما برای لیزر از دستگاه های جدید استفاده کند حتی تاتو های با رنگ های روشن ، رنگ قرمز، سفید یا آبی را هم می توان در یک جلسه پاک کرد.

تاثیر لیزر روی پاک کردن رنگ تاتو آبی

همانگونه که در تصویر ملاحظه می کنید رنگ آبی روشن بخوبی با لیزر پاک نشده است.

اگر روی بدن را با رنگ اسکین یا بژ تاتو کرده باشید، بر اثر تابش لیزر پاک نمی شود و حتی تناز خاکستری پیدا می کند.

پاک کردن رنگ زرد با لیزر نیز بسیار مشکل است چون زرد پیگمنت ریزی دارد و حتی لیزر هم چندان تأثیری روی آن ندارد.

پاک کردن تاتو با لیزر چند جلسه طول می کشد

این که شما برای پاک کردن تاتوی خود به چند جلسه لیزر نیاز دارید بستگی به یکسری عوامل دارد از جمله؛

 

۱- زمانی که از انجام تاتو می گذرد

همانطور که می دانید تاتوی شما به مرور و به خاطر یکسری از عوامل کمرنگ می شود که هرچه مدت بیشتری از انجام تاتوی شما گذشته باشد تاتوی شما راحت تر پاک می شود.

اشعه ماوراء بنفش خورشید باعث می شود که تاتوی شما به مرور کمرنگ شود. خودِ بدن شما نیز به مرور ذرات تاتوی زیر پوست را تجزیه می کند تا توسط ماکروفاژ های سیستم ایمنی از بین بروند. بخش زیادی از رنگ نیز به عمق پوست رفته و کمتر نمایان است.

 

 

۲- نوع رنگ و رنگبندی

جالب است بدانید رنگ های تقلبی و بدون استاندارد به سختی توسط لیزر پاک می شوند، و هر رنگی بسته به ساختار و غلظتش واکنش متفاوتی به لیزر نشان می دهد.

همچنین رنگبندی تاتوی شما در واکنش به لیزر بسیار مهم است. رنگ مشکی و رنگ های تیره به راحتی پاک می شوند اما رنگ های روشن مثل سبز و آبی روشن خیلی سخت تر پاک می شوند.

 

۳- رنگ پوست

رنگ پوست روشن راحت تر پرتوی لیزر را از خود عبور می دهد اما رنگ پوست تیره به تعداد جلسات بیشتری برای پاک کردن تاتو نیاز دارد. چون ملانین پوست لیزر را جذب می کند!

 

 

۴- عمق تاتو

تاتو هایی که عمق بیشتری دارند حجم بیشتری از رنگ را دارا می باشند که رنگ بیشتر یعنی تعداد جلسات لیزر بیشتر!

 

 

۵- نوع دستگاه لیزر

یکی از نکات مهم پاک کردن تاتو با لیزر ، دستگاه لیزر است که حتماً باید مخصوص همین امر باشد.

سه نوع دستگاه مخصوص این کار است که هر سه از تکنیک کیوسوئیچینگ استفاده می کنند و عبارتند از؛

  • کیوسوئیچینگ روبی
  • کیوسوئیچینگ الکساندرایت
  • کیوسوئیچینگ ان دی یاگ که بهترین و جدیدترین نوع آن است.

بیشترین پاسخ به درمان پاک کردن تاتو با لیزر برای رنگ سیاه است.

رنگدانه های آبی و سبز پر رنگ هم جذب قابل توجهی داشته و به این روش پاسخ می دهند. با این وجود همانطور که گفتیم رنگ های قرمز، زرد، خاکستری، بژ و هم رنگ پوست با این روش پاسخ مناسبی نمی دهند.

عوارض جانبی پاک کردن تاتو با لیزر

 

عوارض ریموور تاتو با لیزر را در مقاله دیگری روی وبسایت تاتو مرکزی برایتان تشریح کرده ایم. در نهایت با بررسی جوانب مختلف و با توجه به نوع تاتو و رنگ آن مناسبترین روش را انتخاب نمایید.

 

مراقبت بعد از ریموور تاتو با لیزر بایستی بدرستی رعایت شود تا احتمال رد اسکار و جای سوختگی به حداقل برسد به این منظور استفاده از کرم ترمیم کننده بعد از پاک کردن تاتو با لیزر ضروری است.

پماد ترمیم کننده تتو استرانگ راک

ترمیم کننده تتو استرانگ راک بهترین گزینه برای بعد از لیزر است.

 

 ویدئو پاک کردن تاتو با ریموور تاتو یا با لیزر 

 

 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو بدن و صورت اسکین پرشیا تمامی تجهیزات مورد نیاز برای ریموو تاتو ابرو و صورت ، لوازم پوستی و میکروبلیدینگ و… موجود است. کافی است با چند کلیک خریدتان را انجام و در کوتاهترین زمان ممکن بهترین لوازم اصل و باکیفیت را دریافت نمایید 🙂 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *