آموزش

کاربردهای رنگ تاتو تاپ (خردلی) و معرفی چند برند معروف

رنگ تاتو تاپ

خرید رنگ تاتو اورجینال و کارآمد یکی از رکن‌های اساسی برای اجرای تاتویی زیبا و چشم‌نواز است. اما آیا خریدن انواع رنگ‌های تاتو بدون درنظر گرفتن کاربرد اصلی آنها، منطقی و عقلانی است؟ و آیا کاربردهای خاص هر رنگی را می‌شناسیم؟ مجموعه تاتو مرکزی اطلاعات دقیقی را در این زمینه برای شما همراهان گرامی آماده کرده است که به مرور در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مقاله به معرفی مشخصات و کاربردهای رنگ تاتو تاپ یا همان خردلی پرداخته‌ایم.

مشخصات و کاربردهای رنگ تاتو تاپ (موستارد یا خردلی)

رنگ تاتو تاپ یکی از پرکاربردترین رنگ‌های تاتو است و از دیدگاه یک استاد تاتو ماهر، جزء یک رنگ خنثی‌کننده است که داشتنش جزء الزامات است! در برندهای مختلف رنگ تاپ را با اسامی مختلفی می‌شناسند از جمله، رنگ تاتو موستارد و رنگ تاتو خردلی.

رنگ تاپ ترکیبی از زرد و سبز زیتونی (الیو) است. طبق قاعده چرخه رنگ، زرد در مقابل رنگ بنفش و الیو مقابل رنگ قرمز است. همانگونه که می‌دانیم، رنگ‌های مقابل هم، همدیگر ا خنثی می‌کنند.

یعنی زرد خنثی‌کننده تناژ بنفشی است و الیو خنثی‌کننده تناژ قرمزی است. بدین ترتیب از ترکیب دو رنگ خنثی‌کننده هم، تناژی خاکستری ایجاد می‌گردد و رنگی محو نخواهد شد. بسته به شدت رنگ، شدت خاکستری بودن نیز متفاوت است.

از این ویژگی رنگ تاتو تاپ یا خردلی می‌توان بهره‌های زیادی برد از جمله؛

۱- اگر رنگ تاتو ابرویی داریم که ته تناژ بنفشی دارد، کافی است یک قطره رنگ تاپ به ترکیب آن بیفزاییم و آن را خنثی کنیم.

۲- اگر رنگ تاتو ابرویی داریم که ته تناژ قرمز مزاحم دارد، کافی است باز هم یک قطره رنگ تاپ یا خردلی به ترکیب آن بیفزاییم.

۳- یک استفاده خاص و انحصاری دیگر مربوط به رنگ تاپ در مواردی است که مشتری تاتو قدیمی قرمز یا بنفش دارد. اگر بخواهیم بدون پاک کردن تاتو با مواد ریموور، از شر این تناژ مزاحم خلاص شویم، ساده‌ترین راهکار، دکاپاژ آنها با رنگ تاتو تاپ است.

نکته: در موارد زیادی بویژه برای افراد با پوست سرد (سبزه و گندمی)، دکاپاژ تاتو قدیمی قرمز شده با رنگ الیو کاملاً اشتباه است. در این موارد حتماً باید از رنگ تاپ استفاده کرد!

۴- رنگ زرد همواره ثبیت‌کننده‌ی رنگ‌های تاتو ابرو است. اگر در شکل ترکیبی (تاپ) باشد نتیجه کار عالی‌تر نیز خواهد شد. زرد تنها رنگی است که حتی با لیزر نیز براحتی از روی پوست پاک نمی‌شود.

۵- اگر رنگ انتخابی ابرو تیره باشد، با افزودن چند قطره خردلی می‌توان آن را روشن‌‌تر کرد.

بنابراین، افزودن یک قطره رنگ تاپ برای افزایش ماندگاری تاتو ابرو چه در میکروپیگمنتیشن ابرو و چه در میکروبلیدینگ و فیبروز توصیه می‌گردد.

برندهای معروف رنگ تاپ یا خردلی

۱- رنگ موستارد کالرتاچ

۲- رنگ موستارد اینتنز تایوانی

۳- رنگ تاپ بیوتاچ

۴- رنگ ایندین اینک ورد فیمس (رنگ ایندین قهوه‌ای عسلی روشن است که تناژ خردلی دارد)

۵- رنگ تاپ پرمابلند

با توجه به نکات و کاربردهای مهم رنگ تاپ، شایسته است که به عنوان تاتوکاری ماهر و آگاه، از خرید این رنگ پرمصرف غافل نشویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *