آموزش

زیبایی و تقویت ابرو با روش میکرونیدلینگ ابرو

میکرونیدلینگ ابرو

زیبایی و تقویت ابرو با روش میکرونیدلینگ ابرو تکینکی برای رشد مجدد موهای طبیعی آن است. ابروی هر فرد قاب چشمان وی است و داشتن ابروهایی پرپشت و کشیده مخصوصاً برای خانم‌ها نقش زیادی در زیبایی چهره آنها خواهد داشت.

بسیاری از افراد قبل از انجام هرگونه تاتو و یا میکروبلیدینگ در پی تقویت ابروهای خود با روش‌های مختلف هستند. برای این منظور در حال حاضر دو راه مرسوم است؛

  • کاشت ابرو
  • میکرونیدلینگ (یا همان مزونیدلینگ ابرو)

کاشت ابرو پورسه‌ای هزینه‌بردار است و مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارد. حال آنکه مزونیدلینگ با تقویت پیاز موها باعث رشد و تقویت‌شان می‌گردد. در این مقاله با چند و چون این تکینک بیشتر آشنا می‌شویم.

میکرونیدلینگ ابرو

در میکرونیدلینگ بر اثر برخورد سوزن به ریشه مو، پیاز مو تحریک شده، جریان خون و طبیعتاً اکسیژن‌رسانی بیشتری به آن انجام خواهد شد و مو شروع به رشد می‌کند. چنانچه همراه با این سوزن زدن از مواد تقویتی همچون انواع کوکتل‌های مو نیز استفاده شود، طبیعتاً خیلی بهتر و با سرعت بیشتری نیز رشد خواهد کرد.

برای انجام این کار به تجهیزاتی همچون؛

دستگاه تاتو چیک فور 14 ولتی نقره ای

نیاز است.

از آنجایی موهای ابرو متراکم و محدود هستند، استفاده از انواع کارتریج میکرونیدلینگ توصیه نمی‌شود.

نحوه انجام میکرونیدلینگ ابرو

سوزن تک سر یا سه سرگرد را روی دستگاه می‌بندیم. مقداری از مواد کوکتل مو را روی ابرو خالی می‌کنیم، با حرکات بذار و برداری (دات ورک) روی ناحیه ابرو سوزن می‌زنیم. در نتیجه این کار، علاوه بر تحریک ریشه مو با سوزن، مواد تقویتی نیز در دسترس پیاز مو قرار می‌گیرد.

توجه: حرکات کوک کوک رفت و برگشتی یا دورانی ممنوع است.

می‌توانید برای هر ابرویی دو تا سه مرتبه کار را تکرار نمایید. در پایان مواد ترمیم کننده‌ای همچون ویتامین آ+د چشمی روی آن بزنید و این کار را تا سه الی ۴ روز، روزانه سه مرتبه تکرار نمایید.

در طی ۲۴ ساعت اول به هیچ عنوان نباید صورت شسته شود. برای تقویت بیشتر ابرو و رشد مؤثرتر آن می‌توانید از روز دوم، قبل از خواب قطره لاتانوپروست را روی ابرو بمالید.دقت کنید موادی وارد چشم نشود.

نکته: لاتانوپروست قطره مخصوص فشار چشم است اما یکی از عوارض جانبی آن، افزایش رشد مو است!

جلسه بعد را با فاصله ۲۰ الی ۳۰ روز بعد تکرار نمایید. رشد مجدد موهای ابرو بعد از جلسه سوم کاملاً مشهود خواهد بود. طول دوره درمان ۶ الی ۷ جلسه است.

عوارض جانبی مزونیدلینگ ابرو

در صورت رعایت نکات بهداشتی و انجام صحیح تکینک مزونیدلینگ هیچگونه عارضه جانبی خاصی نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *