آموزش

آموزش عملی کار با دستگاه هایفرکوئنسی

آموزش عملی کار با دستگاه هایفرکوئنسی

آموزش عملی کار با دستگاه هایفرکوئنسی برای نتیجه گیری صحیح از این تکنیک در این مقاله ارائه شده است.

دلیل نیاز به خرید لوازم پوستی همچون دستگاه هایفرکوئنسی این است که؛ بویژه در مرحله آخر پاکسازی پوست و فیشیال علاوه بر ضد عفونی شدن پوست، جذب انواع سرم های آبرسان نیز افزایش می یابد.

قطعا افزایش جذب مواد مغذی در پوست تاثیر ویژه ای روی جوانسازی آن دارد. البته هایفرکوئنسی کاربردهای متعددی دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم.

در این مقاله آموزش عملی دستگاه هایفرکوئنسی به صحیح ترین شیوه ممکن و در قالب ویدئو و متن ارائه شده است چرا که در موارد متعددی کاربردهای غیر مرسوم و اشتباه برای آن ذکر می شود! 

 

هایفرکوئنسی چیست و چه کاربردهایی در جوانسازی دارد

هایفرکوئنسی یک تکنیک اسکین‌کر معروف است که برای درمان آکنه، منافذ باز، خطوط ریز چین و چروک و رفع پف و سیاهی دور چشم کاربرد دارد.

 

هایفرکوئنسی چیست

 

برای استفاده صحیح از هایفرکوئنسی باید با مکانیسم عملکرد آن، مزایا و کاربردهایش بخوبی آشنا شویم.

 

تاریخچه مختصری از درمان با هایفرکوئنسی

کاربرد هایفرکوئنسی نخستین بار در اواخر دهه 1800 توسط نیکولا تسلا رواج پیدا کرد و به عنوان پرتوهای بنفش شهرت پیدا کرد.

قبل از کشف داروهای آنتی‌بیوتیک از این پرتوها برای درمان گلو درد، عفونت‌ها و تسریع بهبود زخم‌ها استفاده می‌شد.

بیوفیزیکدان فرانسوی بنام ژاک آرسن دارسئوال کارهای اولیه‌ای را در زمینه الکتروتراپی انجام داد. 

در سال 1892 او از هایفرکوئنسی برای درمان بیماری های پوست و غشاهای مخاطی استفاد کرد. این فرکانس در اصطلاح ” هایفرکوئنسی” نامیده شد.

در دهه 1970 صنعت زیبایی اروپا مزایای آرایشی ناشی از تحریک الکتریکی با فرکانس بالا را روی پوست کشف کردند و تا سال 1980، این فناوری به طور گسترده‌ای در آمریکای شمالی توسط متخصصین پوست مورد استفاده قرار گرفت.

با توجه به رویکرد ایمن و غیرتهاجمی هایفرکوئنسی برای جوانسازی پوست، این فناوری به سرعت به عنوان درمانی اصلی برای بیماریهای پوستی مختلف از آکنه گرفته تا رفع چین و چروک و ریزش مو شناخته شد.

 

علم هایفرکوئنسی

دستگاه هایفرکوئنسی از الکترودهای شیشه‌ای با فرکانس بالا برای درمان مسائل مختلف پوستی استفاده می‌کند.

هنگامی که الکترود شیشه‌ای روی پوست قرار می‌گیرد یک جریان ملایم از درون الکترود شیشه‌ای حاوی نئون یا آرگون عبور می‌کند که نور ملایم و صدای وزوز ملایمی را ایجاد می‌کند.

بسته به نوع گاز بی‌ اثر نئون یا آرگون نورهای قرمز، نارنجی و بنفش تولید می‌شود. به طور اختصاصی پوست مستعد آکنه با نور بنفش و پوست پیر با نور نارنجی و قرمز درمان می‌شود.

الکترود حاوی آرگون نور بنفش و الکترود حاوی نئون نور قرمز نارنجی تولید می‌کند. میزان اشعه ماوراء‌ بنفش حاصل از الکترود آرگونی کم است و ضرری برای پوست ندارد.

الکترودهای نئونی بخاطر نور قرمزی که تولید می‌کنند گرمای بیشتری ایجاد کرده و برای درمان پیری پوست مفید‌تر هستند.

در طی این فرایند و تحت فرکانس بالا، مولکول های اکسیژن غنی شده (اوزون) تولید می‌گردد که عملکرد ضد باکتریایی دارد و باعث گرم شدن بافت پوست می‌شود.

این واکنش به غدد لنفاوی کمک می‌کند تا سموم را بهتر دفع کنند و از طرفی مواد مغذی جذب پوست شوند.

در نتیجه، رگهای خونی سموم را دفع می‌کنند و از طرفی مواد مغذی به آرامی جذب پوست می‌شوند طوریکه حتی پس از یک دوره درمان، پوست فوراً احساس انرژی می‌کند و به طرز محسوسی نرم می‌شود.

اثبات شده است که دستگاه هایفرکوئنسی روی هر گونه ضایعه پوستی مثل آکنه و سوختگی، زخم اپیلاسیون و زخم‌های سرد مؤثر است.

 

آیا هایفرکوئنسی باکتریها را از بین می‌برد

هایفرکوئنسی با تولید اوزون باکتریهای پی-آکنه (P-Acne) را از بین می‌برد و از این طریق نقش مؤثری برای رفع آکنه دارد.

این درمان همچنین به کوچک شدن مداوم منافذ، کاهش علائم پیری و توقف آکنه‌های مداوم کمک می‌کند.

 

دستگاه هایفرکوئنسی چگونه کار می‌کند

اکثر دستگاه های حرفه‌ای فرکانسی بین 2500000-100000 هرتز دارند و در اشکال و اندازه‌های مختلفی وجود دارند.

هنگامیکه که الکترود در قطعه دستی قرار می‌گیرد، یک جریان الکتریکی متناوب و ملایم بعد از تماس با پوست ایجاد می‌گردد. اوزون تولید شده در اثر این فرایند کاملاً بی‌ضرر است.

مناطق متداول درمان شامل صورت، گردن و پوست سر است اما می‌توان برای کل بدن و بویژه درمان جوش های پشت کمر نیز از آن استفاده کرد.

سطح قدرت و خروجی یک دستگاه با نرخ نوسان اندازه‌گیری می‌شود و نه با وات!

برای صورت باید با وات کمتر از 10 ولت و میزان نوسان کمتر از 100000 هرتز کار کرد تا سیگنال خروجی بهینه باشد.

توجه کنید که استفاده یک شبه از این تکنیک منجر به معجزه نمی‌شود و رسیدن به نتایج قابل انتظار نیاز به استفاده مداوم دارد.

 

مزایای هایفرکوئنسی چیست 

  • درمان آکنه

گاهی بدن در اثر عوامل مختلف مثل مصرف طولانی مدت داروها دچار آکنه می‌شود. اما هنگامی که با یک لوسیون مؤثر و هایفرکوئنسی درمان را شروع کنیم به نتایج خارق‌العاده‌ای می‌رسیم.

هایفرکوئنسی پوست را از وجود باکتری های ایجاد کننده آکنه و سموم ناخواسته پاک می‌کند و از طرف دیگر به جذب بیشتر کرم ها، لوسیون‌ها و یا سایر محصولات تقویتی پوست کمک فراوانی می‌کند.

  • کاهش منافذ بزرگ و جوش‌های سرسیاه

استفاده منظم از هایفرکوئنسی می‌تواند در کاهش اندازه منافذ بزرگ، نرم شدن پوست و کنترل تولید چربی و از بین بردن جوش‌های سرسیاه مؤثر باشد.

  • باز شدن خطوط ظریف چین و چروک و افتادگی پوست

هایفرکوئنسی جریان گردش خون را افزایش می‌دهد در نتیجه پوست تغذیه شده و سلول های زیرین تکثیر می‌شوند. اوزون تولید شده نیز پوست را درخشان، جوان و شاداب می‌کند و در نتیجه چروک‌های ظریف بهبود می‌یابند.

  • کاهش پف چشم

اوزون حاصل از هایفرکوئنسی گردش خون را زیاد می کند، سموم داخل غدد لنفاوی را تخلیه کرده و در نتیجه پف دور چشم را کاهش می‌دهد. از طرفی همانطور که ذکر شد به جذب مواد مغذی نیز کمک می‌کند.

  • محو شدن حلقه‌های تیره دور چشم

تحقیقات علمی جدید نشان داده است که علت سیاهی شدید دور چشم، شکستگی مویرگها و نشت هموگلوبین و ایجاد رسوب رنگدانه قرمز و آبی در زیر چشم است.

هایفرکوئنسی با ایجاد گردش خون و جذب مواد مغذی به زیر بافت دور چشم به رفع این عارضه کمک شایانی می‌نماید.

  • هایفرکوئنسی و درمان ریزش مو

هایفرکوئنسی از طریق ایجاد نوسان روند تغذیه فولیکول مو را بهبود می‌بخشد، پوست را به آرامی لایه‌برداری می‌کند، به کف سر گرما می‌دهد و در نتیجه با اکسیژن رسانی به مو منجر به رشد آن می‌گردد.

 

عوارض دستگاه هایفرکوئنسی

عوارض خاصی برای دستگاه هایفرکوئنسی در صورت استفاده صحیح از آن گزارش نشده است چون هایفرکوئنسی تکنیکی غیر تهاجمی و ایمن است.

هایفرکوئنسی زمانی می تواند باعث عارضه شود که با فرکانس بالا روی پوست و مو کشیده شود.

به عنوان مثال در صورت هایفرکوئنسی موی سر با فرکانس بالا، به دلیل شوک شدید به فولیکول؛ مو نه تنها رشدش تقویت نمی شود که بر عکس دچار ریزش نیز خواهد شد.

احساس سوزن سوزن شدن نیز یکی از عوارض هایفرکوئنسی است و ممکن است در طول درمان احساس گزگز خفیفی داشته باشید، اما معمولاً دردناک نیست.

سرخی، قرمزی و گرمی موقت ناحیه تحت درمان نیز یکی دیگر از عوارض جانبی شایع هایفرکوئنسی است. با این حال، این حالت در عرض چند ساعت فروکش می کند.

 

ممنوعیت هایفرکوئنسی

ممنوعیت های استفاده از دستگاه هایفرکوئنسی شامل موارد زیر است؛ 

1- افراد مبتلا به بریس

2- افرا مبتلا به بیماری های قلبی

3- افراد مبتلا به فشار خون

4- پوست ملتهب

5- پوست کوپروز

6- صرع

7- بارداری

8- زخم های باز پوست

در صورت وجود هر یک از این نشانه ها هایفرکوئنسی ممنوع است. 

 

ویدئو آموزش عملی نحوه کار با دستگاه هایفرکوئنسی 

برای مشاهده ویدئو آموزش عملی هایفرکوئنسی از طریق کانال یوتیوب ما؛ کافی است فیلترشکن خود را روشن نمایید و با توجه به کندی اینترنت تا باز شدن آن صبور باشید. 

 

 

 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تاتو و آرایش دائم اسکین پرشیا انواع دستگاه های پاکسازی و جوانسازی پوست، لوازم تاتو، رنگ تاتو اصل و… موجود است. 

می توانید از فروشگاه ما به صورت حضوری و یا اینترنتی خرید نموده و در کمترین زمان ممکن بهترین تجهیزات با کیفیت را با مناسبترین قیمت بازار تهیه نمایید. 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *