آموزش

۵ نکته برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ با توجه به طحی بودن تکنیک میکروبلیدینگ مسئله مهمی است که باید در کنار خرید بهترین لوازم میکروبلیدینگ ابرو به آن توجه کرد.

میکروبلیدینگ روشی است که در آن سوزن رنگ به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌شود. در واقع قسمتی از اپیدرم پاره می‌شود و رنگ در آنجا تزریق می‌شود.

هر چقدر که پارگی بیشتر باشد میزان موادی که به زیر پوست می‌رود بیشتر است و پر رنگ‌تر می‌شود. مراقبت و شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ نیاز به توجه خاصی دارد که در این مقاله به این موارد پرداخته‌ایم.

میکروبلیدینگ روش نیمه دائمی است که مشکل کم بودن ابروها را برطرف می‌کند و حجم آن‌ها را دو برابر نشان می‌دهد.

در این روش رنگ‌دانه‌ها با کمک قلم بلید و بهترین مارک سوزن میکروبلیدینگ به پوست تزریق می‌شود و باعث پر شدن ابروها می‌شوند. انجام هرگونه اقدام برای زیبایی باید به‌ صورت مستمر باشد و مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

 

 

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود

مراقبت‌ های بعد از میکروبلیدینگ تقریبا شبیه به مراقبت‌های بعد از تاتو، ولی حساس‌تر است. هر گونه بی توجهی به مراقبت بعد؛ منجر به ریزش رنگ و کاهش ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو می شود!

شستن ابرو بعد از میکرونیدلینگ بدترین کار ممکن برای پاک شدن آن است!

بهتر است برای مدت ده روز ناحیه میکروبلیدینگ شده را از رطوبت دور نگه دارید. یعنی حتی موقع حمام کردن هم باید ابروهای‌تان را از رسیدن رطوبت حفظ کنید.

تا جایی که می‌توانید باید ابرو را خشک نگه دارید و برای مدت ۱۰ روز مراقب باشید که رطوبت به آن نرسد. هر چقدر که ابروها خشک‌تر باشند، جزییات آن بیشتر حفظ می‌شود، رنگ بهتری خواهد داشت و خطوط کشیده شده، طبیعی‌تر و ظریف‌تر به نظر می‌رسند.

 

برای خشک نگه داشتن ابرو، این نکات را مد نظر داشته باشید:

در فاصله ۲ تا ۳ ساعت بعد از میکروبلیدینگ، پماد روی ابرو را با آب تمیز و استریل و گاز یا گوش پاک کن بردارید. این تنها رطوبتی است که در ده روز بعد از میکروبلیدینگ، باید به ابروها برسد.

تا جایی که ممکن است باید از حمام‌های پر از بخار فاصله بگیرید و موقع شستن موها، باید مراقب باشید که رطوبت به ابروها نرسد.

همیشه حوله یا دستمال خشک در نزدیکی خود داشته باشید تا اگر به طور اتفاقی ابروهایتان مرطوب شد، سریعا آن را خشک کنید.

تا جایی که می‌توانید مدت زمان حمام کردن را کوتاه کنید چون بخار هم مثل رطوبت می‌تواند برای ابروهایتان مضر باشد.

موقع شستن صورت حواس‌تان باشد که مثل شستن معمولی، نباید آب را روی صورت بپاشید. در عوض، از یک حوله مرطوب یا دستمال مرطوب برای تمیز کردن اطراف ابرو استفاده کنید تا ابروها به هیچ عنوان مرطوب نشوند.

از دستمال‌های جاذب که در آنها مواد آرایشی به کار نرفته برای پوست‌های معمولی ۳ بار در روز و برای پوست‌های چرب ۶ بار در روز روی ابروها استفاده کنید.

ده روز ابتدایی بعد از میکروبلیدینگ باید این کار را انجام دهید تا آلودگی‌ها، رنگ‌ها و چربی‌های ابرو و اطراف آن را پاک کنید.

برای حداقل ۱۰ روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. اگر پوست شما در اطراف ابرو دچار کشیدگی و خشکی شده است، در روز هفتم می‌توانید از پماد ترمیم کننده بعد از تتو استفاده کنید. 

پیشنهاد ویژه ما استفاده از کرم ترمیم کننده تتو استرانگ راک گیاهی است که با دارا بودن ترکیبات گیاهی ویژه علاوه بر ترمیم هر چه سریعتر پوست، آبرسانی ویژه‌ای نیز به آن خواهد داشت.

کرم تتو استرانگ راک بر پایه شی باتر است و بر خلاف دیگر ترمیم کننده‌ها همچون ویتامین آ+د چشمی که بر پایه وازلین است؛ باعث ریزش رنگ نخواهد شد.

پماد ترمیم کننده تتو استرانگ راک

 

فقط یک بار در روز از مرطوب‌کننده استفاده کنید و اگر ضروری است، فقط مقدار کمی از مرطوب‌کننده را روی پوست بگذارید.

برای مدت ۱۰ روز بعد از میکروبلیدینگ، از ورزش سنگین اجتناب کنید و عرق نکنید. اگر می‌خواهید نتیجه میکروبلیدینگ رنگ خوب و جزییاتی دقیق داشته باشد، این نکته را حتماً باید در نظر بگیرید.

غیر از ورزش سنگین و عرق کردن، باید از شنا کردن در استخر و سونا هم اجتناب کنید. این مورد تا زمانی که ابروها کاملا ترمیم شده است و جلسه ترمیمی را هم دنبال کرده‌اید، باید مورد توجه قرار بگیرد.

بعد از ۱۰ روز می‌توانید پوست خود را مثل همیشه بشویید و برای شستن صورت از شوینده‌های ملایم استفاده کنید.

فقط از پمادها و کرم‌های درمانی که تکنیسین میکروبلیدینگ به شما توصیه می‌کند، استفاده کنید.

 

نحوه شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

بعد از انجام میکروبلیدینگ تا ۳ روز نباید آب به ابروها زده شود اما اگر فرد مجبور به این کار باشد باید از آب به همراه یک شوینده برای شستشو استفاده کند مثل شامپو بچه و صابون.

یکی دیگر از نکاتی که بسیار در ماندگاری ابروها تأثیر دارد کشیدن جسمی روی ابروهاست که باعث ریختن مواد روی ابرو می‌شود؛ بنابراین در هنگام خشک کردن باید حوله را به آرامی بر روی گذاشت و نباید بر روی ابرو کشید.

بعد از شستن صورت با گوش پاک کن مقداری پماد ترمیم کننده تتو استرانگ راک به روی ابرو مالیده شود.

برای حمام گرفتن هم باید از آب خنک استفاده شود و بعد از اتمام حمام با آب سرد صورت شسته شود که باعث ماندگارتر شدن ابروها می‌شود.

زمان قرار گرفتن زیر دوش را کاهش داده تا آسیب‌های احتمالی به حداقل برسد و بقیه نکاتی که در مورد شستن صورت بعد از میکروبلیدینگ ابرو گفته شد در مورد حمام رفتن هم صدق می‌کند و حتماً باید از پماد چشمی استفاده شود.

مراقبت در حین شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ امری ضروری است که باعث تداوم زیبایی ابروها می‌شود. 

اجتناب از دستکاری ابروها بعد از میکروبلیدینگ

اگر در اطراف ابروهایتان پوست‌تان خشک شده است یا پوسته پوسته می‌شود، هرگز به آن دست نزنید، پوست را خراش ندهید و پوسته‌ها را نکنید. این پوسته‌ها خودشان به طور طبیعی می‌افتند.

کندن پوسته ها همچون شستن صورت بعد از میکروبلیدینگ ممکن است باعث ایجاد لک یا خارج شدن پیگمنت شود.

وکس کردن، بندانداختن یا برداشتن موها با موچین در فاصله چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

مراقبت بعد از میکروبلیدینگ ابروها

اجتناب از مواد آرایشی و محصولات پترولیوم بعد از میکروبلیدینگ ابرو

استفاده از مواد آرایشی باعث تداخل در فرایند ترمیم پوست می‌شود و روی رنگ نهایی کار تاثیر می‌گذارد. حداقل برای مدت ده روز از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید.

همچنین استفاده از وازلین یا هر محصول تولید شده از پترولیوم را کنار بگذارید. همچنین ناحیه میکروبلیدینگ شده را تا یک ماه نباید رنگ کنید.

از محصولات ضدآکنه یا کرم‌های روشن‌کننده در مرحله ترمیم ابرو به هیچ عنوان استفاده نکنید. در مجموع استفاده از هر محصولی که حاوی بنزویل پراکسید، سالیسیلیک اسید یا کرم‌های سفیدکننده و روشن‌کننده است، ممنوع است.

محصولات ضد پیری پوست حاوی ترکیباتی مثل آلفا هیدروکسیل هستند. استفاده از این محصولات نیز تا چند روز بعد از میکروبلیدینگ ممنوع است.

 

 

روند ترمیم بعد از میکروبلیدینگ به چه صورت است

شاید برایتان سوال شده باشد که بعد از میکروبلیدینگ چه روندی برای ترمیم ابرو طی می‌شود و باید انتظار چه‌ چیزی را داشته باشید.

بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ، ابروهای شما ظاهری بسیار تیره‌تر، نمایان‌تر و شارپ‌تر دارد که شاید باعث شود در نگاه اول، بسیار ناراضی به نظر برسید.

این مرحله حدوداً یک هفته طول می‌کشد تا زمانی که اولین مراحل ترمیم ابرو انجام شود.

بعد از این مدت، ناحیه میکروبلیدینگ شده، شبیه پوست آفتاب‌ سوخته به نظر می‌رسد و کمی قرمزی و احساس ناراحتی در آن وجود دارد که کاملاً طبیعی است.

در جریان دوره ترمیم اولیه میکروبلیدینگ، احتمال بلند شدن و پوسته پوسته شدن اطراف ابرو وجود دارد. اگر این اتفاق افتاد، هرگز زخم‌های در حال ترمیم و پوسته‌های جدا شده را نکنید.

اجازه دهید تا قسمت آسیب دیده به طور طبیعی ترمیم شود. اگر زخم‌های در حال ترمیم را بکنید، رنگ زیر پوست از آن خارج می‌شود.

روند کامل ترمیم ابرو حدودا ۴ تا ۶ هفته طول می‌کشد. بعد از این مدت، رنگ اصلی و واقعی میکروبلیدینگ مشخص می‌شود. در طی این دوره، رنگ ابروها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شود.

صبور باشید حتی اگر فکر می‌کنید رنگ زیادی در حال از بین رفتن است!

 

ابروهای میکروبلیدینگ شده مراحل مختلفی را در طی دوره ترمیم طی می کنند. این مراحل عبارت‌اند از:

مراقبت بعد از میکرونیدلینگ

 

روز اول: ظاهر ابرو دارای جزییات زیاد است، رنگ تیره دارد. اطراف آن دچار قرمزی می‌شود.

 

روز دوم تا چهارم: رنگ آن تیره‌تر می‌شود و لایه‌ای از زخم‌های در حال ترمیم به عنوان لایه محافظ روی آن ایجاد می‌شود. نترسید چون این مرحله موقتی است و ترمیم می‌شود.

 

روزهای پنجم تا دوازدهم: لایه محافظ ایجاد شده روی ابرو، کم کم به طور طبیعی لایه‌برداری می‌شود. این لایه، پوسته پوسته شده و می‌ریزد.

لایه جدیدی از پوست که ایجاد می‌شود، سفید است و باعث می‌شود که رنگ میکروبلیدینگ بسیار روشن‌تر به نظر برسد. در این مرحله هم باید صبور باشید چون رنگی که می‌بینید، رنگ نهایی نیست.

 

روزهای دهم تا سی‌ام: بعد از ده روز می‌توانید مواد آرایشی ابرو را به آرامی استفاده کنید. رنگ ابرو به آرامی تیره‌تر می‌شود. لایه محافظ ایجاد شده کم‌کم ترمیم می‌شود و رنگ نهایی میکروبلیدینگ را نشان می‌دهد.

حداقل چهار هفته باید صبر کنید تا رنگ واقعی و نهایی را ببینید. در این مدت باید مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ را جدی بگیرید. بعد از چهار هفته باید جلسه ترمیمی را انجام دهید.

در جلسه دوم، فرم ابرو دوباره شکل می‌گیرد و اگر جایی باقی مانده باشد، اصلاح می‌شود. در واقع بعد از جلسه دوم است که ظاهر نهایی ابروها شکل می‌گیرند.

 

در فروشگاه آنلاین لوازم آرایش دائم اسکین پرشیا بهترین تجهیزات میکروبلیدینگ از جمله؛ بهترین مارک رنگ میکروبلیدینگ، بهترین سوزن و قلم میکروبلیدینگ و پمادهای ترمیم کننده موجود است.

 

 

45 دیدگاه در “۵ نکته برای شستن ابرو بعد از میکروبلیدینگ

 1. مهتاب گفت:

  سلام دلیل پوسته پوسته شدن ابرو بعدمیکرونیدلینگ وتاتو ابروچیه ؟ سه روزه میکروبلیدینگ کردم وکل ابروم پوست پوست شده نگران شدم . دلیلش چیه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما، پوسته پوسته شدن بعد از تاتو، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ کاملاً طبیعی هست. علتش برخورد سوزن به سلولهای پوستی و آسیب دیدن لایه اپیدرم هست که این سلولها تبدیل به سلولهای مرده میشن و بعد چند روز پوسته پوسته میشن و میریزن. نگران نباشید

 2. مهتاب گفت:

  سلام دلیل پوسته پوسته شدن ابرو بعدمیکرونیدلینگ وتاتو ابروچیه ؟ سه روزه میکروبلیدینگ کردم وکل ابروم پوست پوست شده نگران شدم . دلیلش چیه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما، پوسته پوسته شدن بعد از تاتو، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ کاملاً طبیعی هست. علتش برخورد سوزن به سلولهای پوستی و آسیب دیدن لایه اپیدرم هست که این سلولها تبدیل به سلولهای مرده میشن و بعد چند روز پوسته پوسته میشن و میریزن. نگران نباشید

 3. فروه صدیقی گفت:

  سلام آیا ریزش ابرو بعد میکرو طبیعی است و آیا دوباره رشد میکند؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام. تا حدی بله اما بیش از حد خیر؛ طبیعی نیست. نگران نباشید و از سرم های رشد مو بعد از ترمیم شدن پوست استفاده کنید

 4. فروه صدیقی گفت:

  سلام آیا ریزش ابرو بعد میکرو طبیعی است و آیا دوباره رشد میکند؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام. تا حدی بله اما بیش از حد خیر؛ طبیعی نیست. نگران نباشید و از سرم های رشد مو بعد از ترمیم شدن پوست استفاده کنید

 5. رضا گفت:

  ممنونم بابت توضیحات عالیتون

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. زنده باشید 🙂

 6. رضا گفت:

  ممنونم بابت توضیحات عالیتون

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. زنده باشید 🙂

 7. Neda گفت:

  سلام و عرض ادب
  ۱۱ اسفند ابرومو فیبروز کردم امروز روز شیشممه گوشه ابروم رنگش ریخته کنده شده ایا طبیعیه؟ و اینکه اگه کامل از بین رفت میتونم به ابروهام مداد بزنم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. الان ابروتون در مرحله سکته رنگ هست و تا یک هفته دیگه کامل خودشو نشون نمیده جانم. احتمال ۹۰ درصد رنگ برمیگرده

   1. Neda گفت:

    دستتون درد نکنه عزیز
    میتونم بعد از اینکه پوسته هاش ریخت از مداد ابرو استفاده کنم؟ نزدیک عیده نمیخام فرم ابروم بد باشه😥

    1. مدیر سایت گفت:

     بله می تونید مداد بکشید.

 8. Neda گفت:

  سلام و عرض ادب
  ۱۱ اسفند ابرومو فیبروز کردم امروز روز شیشممه گوشه ابروم رنگش ریخته کنده شده ایا طبیعیه؟ و اینکه اگه کامل از بین رفت میتونم به ابروهام مداد بزنم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. الان ابروتون در مرحله سکته رنگ هست و تا یک هفته دیگه کامل خودشو نشون نمیده جانم. احتمال ۹۰ درصد رنگ برمیگرده

   1. Neda گفت:

    دستتون درد نکنه عزیز
    میتونم بعد از اینکه پوسته هاش ریخت از مداد ابرو استفاده کنم؟ نزدیک عیده نمیخام فرم ابروم بد باشه😥

    1. مدیر سایت گفت:

     بله می تونید مداد بکشید.

 9. 09212135812 گفت:

  سلام و عرض ادب
  ابرومو ۱۱ اسفند فیبروز کردم امروز ششمین روزمه گوشه ابروم رنگش ریخته ایا طبیعیه؟ پوستمم نه زیاد چربه نه زیاد خشک، نرماله. و اینکه اگه کاملا بریزه تا وقت ترمیم میتونم از مداد استفاده کنم؟

 10. 09212135812 گفت:

  سلام و عرض ادب
  ابرومو ۱۱ اسفند فیبروز کردم امروز ششمین روزمه گوشه ابروم رنگش ریخته ایا طبیعیه؟ پوستمم نه زیاد چربه نه زیاد خشک، نرماله. و اینکه اگه کاملا بریزه تا وقت ترمیم میتونم از مداد استفاده کنم؟

 11. Neda گفت:

  لطفا سوالمو جواب بدید😓 دارم دیونه میشم

 12. Neda گفت:

  لطفا سوالمو جواب بدید😓 دارم دیونه میشم

 13. Elahe گفت:

  سلام یه سوال داشتم خدمت شما
  میکرو ابرو بعد از چند رو طبیعی میشه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم. بین ۷ تا ۱۴ روز طول میکشه تا میکرو ابرو (میکروبلیدینگ) و همینطور قاب و سایه ابرو طبیعی بشه

 14. Elahe گفت:

  سلام یه سوال داشتم خدمت شما
  میکرو ابرو بعد از چند رو طبیعی میشه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم. بین ۷ تا ۱۴ روز طول میکشه تا میکرو ابرو (میکروبلیدینگ) و همینطور قاب و سایه ابرو طبیعی بشه

 15. هانیه گفت:

  سلام وقت بخیر
  روز دوم میکرو ابرو م هست اصلا نه از مدلش ونه از رنگش خوشم اومد می‌خواهم هر چه سریعتر رنگش پاک بشه لطفا راهنمایی کنید
  خواهش میکنم چه کار کنم رنگش هرچه سریعتر پاک شود .
  ممنونم 🙏

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما دوست عزیز. باید برید پیش یه پیگمنتر ماهر که مسلط به کار ریموور هست. چناتچه تهران تشریف دارید میتونید تنها در واتساپ به شماره ۰۹۱۰۱۶۶۷۲۹۶ پیام بدید و برای ریمو وقت رزرو کنید

 16. هانیه گفت:

  سلام وقت بخیر
  روز دوم میکرو ابرو م هست اصلا نه از مدلش ونه از رنگش خوشم اومد می‌خواهم هر چه سریعتر رنگش پاک بشه لطفا راهنمایی کنید
  خواهش میکنم چه کار کنم رنگش هرچه سریعتر پاک شود .
  ممنونم 🙏

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما دوست عزیز. باید برید پیش یه پیگمنتر ماهر که مسلط به کار ریموور هست. چناتچه تهران تشریف دارید میتونید تنها در واتساپ به شماره ۰۹۱۰۱۶۶۷۲۹۶ پیام بدید و برای ریمو وقت رزرو کنید

 17. 09050567282 گفت:

  سلام من دقیقا ۵ روز میشه میکرو کردم و روز چهارم یه قسمت از پوست هوایی که خشک شده بود رو آبروم کندم مشکلی پیش میاد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. بعد از ۵ روز نه مشکلی نداره اما بهتره دست نزنید

 18. 09050567282 گفت:

  سلام من دقیقا ۵ روز میشه میکرو کردم و روز چهارم یه قسمت از پوست هوایی که خشک شده بود رو آبروم کندم مشکلی پیش میاد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   درود بر شما. بعد از ۵ روز نه مشکلی نداره اما بهتره دست نزنید

 19. زیبا گفت:

  سلام روز ۱۷ ام میکروم می خوام. برم سرزمین موجهای آبی . آیا می تونم برم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم. بله می تونید برید الان.

 20. زیبا گفت:

  سلام روز ۱۷ ام میکروم می خوام. برم سرزمین موجهای آبی . آیا می تونم برم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم. بله می تونید برید الان.

  2. setayesh_6767 گفت:

   سلام من حدود ۱۱ روز میشه میکرو پیگمنتیشن کردم زخماش یکم ریخته و پوسته پوسته شده رنگش کمرنگ شده . آیا رنگش برمیگرده لطفن جواب بدید .

 21. تکتم محمدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تمیم دوم ابروم رو هم رفتم الان نه روز گذشته ، و خیلی کمرنگ شده خطوط میخواستم بدونم این روند برای ترمیم دوم هم صدقی میکنه باید یک ماه صبر کنم ؟خیلی نگرانم.

  1. z@hra گفت:

   درود بر شما. بله فرقی نداره اما بعد از 14 روز بای رنگ اصلی رو ببینید وگرنه نشون میده ریزیش رنگ داشتید

 22. setayesh_6767 گفت:

  سلام من حدود ۱۱ روز میشه میکرو پیگمنتیشن کردم زخماش یکم ریخته و پوسته پوسته شده رنگش کمرنگ شده و آیا رنگش بر میگرده .. کمک کنید لطفن

  1. z@hra گفت:

   سلام جانم. بله کاملا طبیعیه و در مرحله سکته رنگ هست. بهتره صبر کنید و مراقبت ها رو درست انجام بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *