آموزش

گرید سوزن تاتو چیست

انواع مختلف گرید سوزن تاتو

با توجه به اینکه تنوع سوزن‌های تاتو بسیار بالاست چه تاتو آرتیست مبتدی باشید و چه حرفه‌ای؛ همیشه با چالش انتخاب سوزن تاتو، تشخیص گرید و درک مفهوم آن مواجه خواهید بود.

ما در این مقاله انواع سوزن و کاربرد آن‌ها، همچنین تمامی اطلاعاتی که در هنگام خرید سوزن تاتو باید به آنها توجه داشته باشید و از جمله گرید سوزن را براتان توضیح داده‌ایم تا انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

 

گرید سوزن تاتو چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم

روی بسته‌بندی همه سوزن‌های تاتو نوشته‌هایی بصورت علائم اختصاری و اعداد وجود دارد که اطلاعات کاملی راجع به آن سوزن به شما می‌دهد.

بطور مثال شما با این نوشته مواجه می‌شوید:

۱۰۰۷ RS MT

عدد ۱۰ گرید یا همان درجه سوزن است که قطر هر پین سوزن تاتو را نشان می‌دهد.

گاهی ممکن است بجای این عدد قطر بصورت میلی‌متر بر روی بسته‌بندی درج شود.

عدد ۰۷ بیانگر تعداد پین‌های سوزن تاتو است. در اینجا سوزن تاتو از ۷ پین تشکیل شده است.

RS نحوه قرارگیری پین‌ها را نشان می‌دهد؛ مثلاً  RS یعنی سایه‌زن گرد!

MT بیانگر طول مخروطی سوزن است. M یعنی طول مخروطی این سوزن متوسط است.

خرید سوزن تاتو با قطرهای مختلف

درجه گرد یا قطر سوزن تاتو بطور مستقیم با کاشت رنگ مرتبط است! هرچه قطر پین‌ها باریک‌تر باشد کاشت رنگ کنترل شده و ظریف‌تر است.

گرید سوزن معمولاً با اعداد ۸، ۱۰، ۱۲ و… نشان داده می‌شود اما برخی تولیدکنندگان قطر را بصورت میلی‌متر نشان می‌دهند. در هر صورت منظور هر دو یکسان است.

انواع سوزن تاتو با گریدهای مختلف

۱- سوزن تاتو با گرید  ۸ (قطر ۰٫۲۵ میلی‌متر)

این سوزن ظریف‌ترین پین‌ها را دارد که به باگ پین (Bugpin) نیز معروف هستند.

معمولاً از این سوزن‌ها برای تاتو‌های پیچیده که دقت بالایی نیاز دارند استفاده می‌شوند. همچنین این مدل سوزن‌‌ها رنگ بیشتری را بین پین‌ها نگه می‌دارند.

 

 

۲- سوزن تاتو با گرید ۱۰ ( قطر ۰٫۳۰ میلی‌متر)

رایج‌ترین نوع گرید سوزن تاتو است که به آنها دو صفر هم می‌گویند. این سوزن در همه سبک‌های تاتو و گروه‌بندی‌های سوزن تاتو محبوب هستند.

چون اگر ۸، ۱۰ و ۱۲ را گریذهای اصلی در نظر بگیریم اساساً گرید ۱۰ وسط است. این مدل سوزن جریان رنگ و کاشت رنگ ثابت و کنترل‌شده‌ای دارد و سرعت بالاتری نسبت به گرید ۸ دارد.

 

 

۳- سوزن تاتو با گرید ۱۲ (قطر ۰٫۳۵ میلی‌متر)

این نوع گرید همانند گرید۱۰ محبوب است و خیلی‌ها به آن سوزن استاندارد می‌گویند!

سوزن تاتو با گرید ۱۲ در کارهای سنتی بیشتر کاربرد دارد. در جاهایی که نیاز به خطوط پر رنگ یا سایه‌زنی منطقه بزرگ دارید این سوزن بهترین انتخاب است.
سوزن‌هاب با گریدهای ۶ (قطر ۰٫۲۰ میلی‌متر)، ۱۴ (قطر ۰٫۴۰ میلی‌متر) و ۱۶ (قطر ۰٫۴۵ میلی‌متر) سوزن‌های غیر معمول هستند و کاربردهای بسیار محدودی دارند.

 

 

تعداد پین سوزن تاتو را چگونه تشخیص دهیم

تعداد پین یعنی همان تعدادسوزن‌های ظریفی که کنار هم قرار گرفته‌اند.

مثلاً ۰۹RL یک سوزن خط زن گرد است که از ۹ پین که به شکل گرد کنار هم قرار گرفته‌اند تشکیل شده است. هرچه تعداد پین‌ها بیشتر باشد ضخامت کلی سوزن نیز بیشتر می‌شود. طبیعتا شناخت صحیح گرید سوزن و انتخاب بهترین مارک دستگاه تتو بدن در اجرای تتو حرفه ای نقش مهمی دارد. 

 

 

پیکربندی سوزن تاتو

انواع متنوع سوزن تاتو گرد و خطی (مگنوم)

به نحوه قرارگیری پین‌ها در کنار هم پیکربندی می‌گویند. معمولاً پیکربندی سوزن به دو شکل زیر است؛

۱- سوزن گرد: در این پیکربندی پین‌ها به شکل گرد کنار هم قرار می‌گیرند و شامل خط‌ زن گرد (RL)، سایه‌زن گرد (RS)، خط‌زن تو خالی (RH) است.

در این نوع پیکربندی از تعداد پین فرد استفاده می‌شود مثلاً سه سر گرد.

 

 

۲- سوزن تخت: پین‌ها در این سوزن به شکل خطی کنار هم قرار می‌گیرند و شامل مگنوم استاندارد (SM)، مگنوم منحنی (RM) و مگنوم فشرده (M2) و تخت (F) است. این سوزن‌ها برای انواع سایه‌زنی و پوشش منطقه وسیع‌تری از تاتو کاربرد دارند.

حال که با انواع سوزن‌های تاتو آشنا شدید باید به نکات دیگری در هنگام خرید سوزن دقت کنید که عبارتند از:

 

 

• استریل و بهداشتی بودن: سوزن‌های استریل بصورت جداگانه و تکی بسته‌بندی می‌شوند و بر روی آنها استریل شده با اشعه گاما (BY Gas Strerilized) و تاریخ انقضاء درج شده است.

 

 

• کیفیت پلاستیک کارتریج و فلز پین‌ها: مطمئن شوید پین‌ها بخوبی روی میله سوزن لحیم شده باشند. زیرا سوزن‌های کج و خمیده به پوست مشتری آسیب جدی وارد می‌کنند و زمان بهبودی پس از تاتو را افزایش می‌دهند. علاوه بر همه اینها، کاشت رنگ ضغیف و پخشی رنگ نیز دور از انتظار نیست.

 

 

• تطابق سوزن با نوع دستگاه تاتو: سوزن کارتریج تاتو معمولاً بر حسب نوع دستگاه تاتو دو دسته پیچی و تی هستند. بعضی از دستگاه‌های تاتو سوزن و سرپلاکی هستند. تعدادی از دستگاه‌های تاتو سوزن‌های مخصوص به خود را دارند. پس حتما@ قبل از خرید مطمئن شوید سوزن مورد نظرتان برای دستگاه تاتو شما مناسب است.

 

 

• کاربرد سوزن: حتماً با توجه به کاری که می‌خواهید انجام دهید سوزن خود را انتخاب کنید. مثلاً برای تاتوهای خطی سوزن مگنوم ۱۵ به درد شما نمی‌خورد!!!

 

ویدئو آموزش مفهوم گرید سوزن تاتو 

برای درک مفهوم گرید سوزن تاتو لطفا فیلترشکن خود را روشن نمایید و تا باز شدن کامل ویدئو با توجه به سرعت پایین اینترنت صبور باشید. 

 

 

 

 

در فروشگاه اینترنتی لوازم تتو و آرایش دائم اسکین پرشیا انواع مختلف سوزن تاتو صورت و بدن (سوزن پن) استریل و بهداشتی و دیگر لوزام میکروپیگمنتیشن موجود است.

جهت ثبت سفارش می‌توانید مستقیم و آنلاین از وبسایت خرید نمایید؛ یا به شماره‌های درج شده پیام دهید و با برای خرید حضوری اقدام نمایید.

 

 

 

 

 

 

8 دیدگاه در “گرید سوزن تاتو چیست

 1. پریناز گفت:

  سلام ممنون از اموزش های عالی تون. لطفا بفرمایید برای کاموفلاژ تیرگی زیرچشم از چه سوزنی استفاده کنیم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم از رضایتتون خوشحالیم. برای تیرگی زیر چشم با تکینک پوست کره ای یا مزووایت باید کار کنید و با سوزن نانو میکرونیدلینگ، سرم مزووایت و دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن

 2. پریناز گفت:

  سلام ممنون از اموزش های عالی تون. لطفا بفرمایید برای کاموفلاژ تیرگی زیرچشم از چه سوزنی استفاده کنیم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام جانم از رضایتتون خوشحالیم. برای تیرگی زیر چشم با تکینک پوست کره ای یا مزووایت باید کار کنید و با سوزن نانو میکرونیدلینگ، سرم مزووایت و دستگاه میکرونیدلینگ دکتر پن

 3. سایه گفت:

  ممنوون.. عالییی بود

  1. مدیر سایت گفت:

   زنده باشین جانم

 4. سایه گفت:

  ممنوون.. عالییی بود

  1. مدیر سایت گفت:

   زنده باشین جانم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *