آموزش

دستگاه تاتو ارزان

دستگاه تاتو بدن گان- دستگاه تاتو ارزان

دستگاه­ تاتو ارزان قیمت معمولاً کیفیت مناسبی ندارد و طول عمر مفید کوتاهی دارد. برای خرید مناسب­ترین تجهیزات تاتو، امتیازاتی که باید هنگام انتخاب آنها در نظر بگیرید و هر آنچه که می‌توانید برای صرفه­‌جویی در هزینه یک دستگاه تاتو انجام دهید در ادامه با ما همراه شوید.

انواع دستگاه تاتو ارزان موجود در بازار

انواع مختلفی از دستگاه­های تاتو ارزان در بازار وجود دارد که از نظر فنی، متداول­ترین آنها گان سایه­‌زنی و گان لاین­‌زنی است (لاین‌­زنی به خط بیرونی طرح تاتو و سایه­‌زنی به پر کردن طرح تاتو می­‌گویند).

از نظر مکانیکی، سه نوع دستگاه تاتو گان وجود دارد: دستگاه تاتو کویل، دستگاه تاتو روتاری (چرخشی) و دستگاه تاتو پنوماتیک (بادی).

برای اینکه یک تاتو و خالکوبی خوب داشته باشید، باید بدانید کدام دستگاه تاتو برای چه کاری مناسب است و جوانب مثبت و منفی هر کدام از آنها چیست؟!

چنانچه توانایی مالی دارید دستگاه تاتو پن ای زد را به شما پیشنهاد می‌نماییم!

۱- دستگاه تاتو گان کویل

دستگاه تاتو گان کویل متداول­ترین نوع گان مورد استفاده تاتو آرتیست­های مبتدی تا حرفه‌­ای است. آرایش کویل­ها متفاوت است: استاندارد آن دو سیم­‌پیچ است، اما یک کویل و سه کویل آن نیز در بازار موجود است.

اصل مکانیکی گان کویل، سیم­‌پیچ­های الکترومغناطیسی است که به سوزن اجازه می­‌دهد به سمت بالا و پایین حرکت کند و کار تاتو انجام شود. با گان­های کویلی می‌­توان سرعت و قدرت گان را تنظیم کرد. همچنین دستگاه­های کویل می­‌توانند لاین‌­زنی و سایه‌­زنی را انجام دهند.

بنابراین بیشتر اوقات در پک­‌های دوتایی ارائه می­‌شوند؛

یک گان برای لاین­‌زنی و گان دوم برای سایه‌­زنی.

در بسیاری از موارد، کیت­‌های گان کویل انتخابی هستند زیرا گزینه­‌های قابل­‌تنظیم خوبی را ارائه می‌­دهند و یک گزینه قابل­‌ قبول برای یادگیری هستند، همچنین عملکردی عالی هم در لاین‌­زنی و هم سایه‌­زنی دارند.

۲- دستگاه تاتو گان روتاری

دستگاه تاتو دو گان و روتاری اولین و اصلی­‌ترین دستگاه تاتویی است که بر اساس مکانیسم‌­های چرخشی ساخته شده است. آنها از موتور الکتریکی بعنوان چرخ­‌دنده اصلی استفاده می­‌کنند که به سوزن تاتو اجازه حرکت می‌­دهد.

دستگاه­های روتاری بیشتر توسط تاتو آرتیست­های قدیمی استفاده می‌­شوند، درحالی­که تاتو به دانش کالیبراسیون و برخی مهارت­‌های از قبل اثبات­‌ شده نیاز دارد.

بسیاری از تاتو آرتیست­های باتجربه، دستگاه­های روتاری را بعنوان دستگاه خود انتخاب می­‌کنند. در مورد مبتدیان،  شما احتمالاً باید کیت­‌های تاتو مبتدی خود را از دسته کویل انتخاب کنید، چون بسیاری از تاتو آرتیست­های آماتور احساس می­‌کنند که دستگاه­های روتاری خوش­دست نیستند و کنترل آنها مشکل است.

برای تاتو آرتیست­های باتجربه‌­تر، کیت دستگاه روتاری می­‌تواند یک انتخاب مناسب باشد که رضایت و نتایج دلخواه آنها را برآورده می­‌کند.

۳- دستگاه تاتو گان پنوماتیک

گان­‌های پنوماتیک برای تاتو در سال ۲۰۰۲ توسط کارسون هیل اختراع شد و حق ثبت آن را گرفت. دستگاه گان پنوماتیک از کمپرسور هوا برای بالا و پایین بردن سوزن تاتو استفاده می‌­کند و در مقایسه با دستگاه­های کویل و روتاری بسیار سبک است.

کیت گان پنوماتیک را می­‌توان بدون جدا کردن اجزای آن تمیز و استریل کرد. در حالیکه، در دستگاه­های کویل و روتاری باید اجزا جدا شوند.

ذکر این نکته مهم است که کیت­‌ها و کل لوازم تاتوی آنها بسیار گران هستند و سبک تاتوی آنها کاملا‌ با دستگاه­های کلاسیک کویل و روتاری متفاوت است. به همین دلیل، بسیاری از تاتو آرتیست­ها، دستگاه تاتو گان پنوماتیک را انتخاب نمی‌­کنند.

۴- کیت دستگاه تاتو لاین­‌زنی یا سایه‌­زنی

دستگاه­های تاتو لاین‌­زنی برای خطوط اصلی تاتو با رنگ مشکی انتخای می‌شوند. اما، دستگاه­های تاتو سایه‌­زنی برای پر کردن تاتو، سایه‌­زنی و رنگ‌­آمیزی استفاده می‌­شوند.

سوزن­های این دستگاه­ها متفاوت از هم تنظیم می‌­شوند. دستگاه­های لاین­‌زنی تعداد کمتری سوزن دارند که بصورت دایره‌ه­ای کنار هم قرار گرفته‌اند (برای کار دقیق‌­تر و منظم­‌تر)، اما در دستگاه­های سایه­‌زنی سوزن­ها بصورت مستقیم و مانند یک شانه در کنار هم قرار می­‌گیرند (برای راحتی در شیدینگ و رنگ‌­آمیزی). همچنین سرعت دستگاه­های لاین­‌زنی در مقایسه با دستگاه­های سایه­‌زنی بیشتر است.

از طرف دیگر، دستگاه­های لاین­‌زنی از قدرت کمتری برخوردار هستند زیرا دستگاه­های سایه‌­زنی برای نفوذ بیشتر سوزن­هایشان در پوست به نیرو و قدرت بیشتری نیاز دارند.

وزن دستگاه­های سایه‌­زنی بیشتر است. هر تاتو آرتیست باید به کار با هر دو دستگاه عادت کند چون، به هر دوی آنها برای ارائه تاتویی زیبا نیاز دارد.

چگونه دستگاه تاتو ارزان بخریم

فرقی ندارد که تاتو آرتیست مبتدی باشید یا یک تاتو آرتیست حرفه­‌ای که نیاز به تعویض دستگاه تاتو قدیمی خود دارد، در هر صورت شما حتماً نباید برای خرید دستگاه هزینه بالایی بپردازید. چند روش برای کاهش هزینه دستگاه تاتو وجود دارد که عبارتند از؛

♦ دنبال حراجی­‌ها بگردید

اگر احتیاج به خرید ضروری دستگاه تاتو ندارید و زمان کافی دارید می­‌توانید به دنبال حراجی­‌ها بگردید. همچنین می‌توانید چندین فروشگاه تاتو را بررسی کنید و یا واردکننده‌­های اصلی تجهیزات تاتو را پیدا کنید. سپس با مقایسه قیمت‌­ها یا خرید در زمان حراجی فروشگاه­‌ها با قیمت بسیار مناسبی دستگاه تاتو  را خریداری کنید.

♦ خرید بصورت عمده و کلی

اگر شما نیاز به خرید سوزن و رنگ­های زیادی دارید بهتر است همه را با هم خریداری کنید. در صورت استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده و یکبارمصرف هم همین کار را انجام دهید. یا می­‌توانید با سایر تاتو آرتیست­ها سفارش­های‌تان را یک جا و به صورت عمده خرید کنید.

خرید کلی و عمده باعث کاهش قیمت خواهد شد و بدین ترتیب می‌­توانید پول بیشتری را پس­‌انداز کنید و آن را برای خرید سایر لوازم تاتو یا یک دستگاه تاتو بهتر هزینه کنید.

♦ بلند مدت فکر کنید

هنگام خرید دستگاه تاتو برای اولین بار، ممکن است فکر کنید مجبور نیستید پول بیشتری برای خرید آن هزینه کنید. اگر دستگاه با کیفیت پایین اما ارزان تهیه کنید ممکن است عمر آن طولانی نباشد و تنها یک سال برای شما کار کند.

بنابراین، اگر در ابتدا یک دستگاه با کیفیت اما گران تهیه کنید که طول عمر بالایی دارد و برای شما ۱۰ سال کار می‌کند، از هزینه طولانی مدت جلوگیری کرده‌­اید.

در نهایت این را باید بدانید که فقط خرید دستگاه کافی نیست و شما باید ترانس، پدال، سوزن­ها و رنگ­های تاتو را نیز تهیه کنید. بنابراین همیشه سعی کنید پک کامل دستگاه تاتو را خریداری کنید چون برایتان ارزان­تر تمام می­‌شود. همچنین توجه داشته باشید که هرچه دستگاه شما با کیفیت‌­تر باشد طول عمر بیشتری خواهد داشت و در طولانی‌ ­مدت در هزینه‌­های شما صرفه‌جویی می­‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *