آموزش

معایب فیبروز ابرو

معایب فیبروز ابرو

اصطلاح فیبروز از نام شرکتی گرفته شده است که این تکنیک را برای زیبایی ابروها ابداع کرده است. فی به معنای شرکت و بروز به معنای خط ابرو و یا ابروهاست. شرکت فیبروز در صربستان واقع شده و دارای شاگردان ایرانی زیادی است. اما، هر روش زیبایی می‌تواند عوارضی نیز به همراه داشته باشد؛ ما در این مقاله به معایب فیبروز ابرو پرداخته‌ایم تا بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

معایب فیبروز ابرو

روش فیبروز یکی از روش‌هایی است که با استفاده از سوزن فیبروز انجام می‌شود و یک روش نیمه دائمی است. در این روش می‌توان فرم موردنظر خود را انتخاب کرده و به آن دست پیدا کرد.

این روش یکی از شناخته‌ترین روش‌های زیبایی است که بسیار هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. با عنوان میکروبلیدینگ، بلید، بلیدینگ و بیلدینگ نیز شناخته می‌شود. فیبروز روشی نیمه دائمی است که به ابرو فرم و حجم مورد نظر و دلخواه را می‌دهد. در این روش از سوزن یکبار مصرف استفاده می‌شود.

روش نیمه دائمی به این معنی است که همیشه ماندگار نخواهد بود و تغییراتی که بر روی صورت ایجاد شده است بعد از مدتی از بین می‌روند.

یکی دیگر از معایب فیبروز ابرو این است که رنگ ابرو نباید خیلی روشن باشد.

این روش در کلینیک و نزد متخصص زیبایی انجام می‌شود. البته می‌توان با تهیه قلم میکروبلیدینگ این روش را در منزل انجام داد و از آن بهره برد؛ اما به هر حال استفاده خانگی از آن در صورتی که فرد آموزش کافی را نداشته باشد نمی‌توان چندان رضایت‌بخش باشد و نتیجه مورد انتظار حاصل نمی‌شود.

همچنین، افرادی که از قبل بر روی ابروی خود تاتو انجام داده‌اند، نمی‌توانند از فیبروز برای ترمیم و زیبایی ابروهای خود استفاده کنند و این یک نقطه ضعف برای روش فیبروز به حساب می‌آید، مگر اینکه تاتو قدیمی با محلول ریموور ایمن همچون ریموور چیک پاک شود.

ریموور تاتو چیک

در دوران پریودی، بارداری و شیردهی هورمون‌های بدن تغییر می‌کنند و این مورد بر ماندگاری هاشور ابرو بسیار تاثیرگذار است. بهتر است تا پایان این دوران صبر کنید و سپس نسبت به انجام آن اقدام کنید.

با وجود همه معایب فیبروز ابرو ، باز هم این روش یکی از مؤثرترین روش‌های موجود است که به سرعت در بین بانوان محبوبیت پیدا کرده است. فیبروز گزینه بسیار مناسبی برای بانوانی است که تمایل به انجام روش‌های دائمی زیبایی ندارند.

 فیبروز ابرو چه مراحلی دارد

فیبروز هم مانند سایر روش‌های زیبایی دارای مراحلی است که باید به دقت انجام شوند تا نتیجه کاملی حاصل شود. برای اجرای فیبروز ابرو باید ابتدا طرحی که برای ابرو مدنظر هست کشیده شود.

معمولاً این کار را باید حتماً ترمیم کرد و بعد از آن باید به ابرو رنگ زد تا به رنگ موردنظر دربیاید. برای اینکه نتیجه بهتری حاصل شود می‌بایست که ابروها را روز قبل با رنگ و اکسیدان روشن کرد. رنگ کردن ابرو قبل از کار، تأثیر منفی روی پوست می‌گذارد و رنگ‌پذیری آن را کاهش می‌دهد.

در مراحل بعدی قسمت‌های دیگر ابرو مثل دم آن کشیده می‌شوند. در انجام این روش باید بعد از طراحی پوست را بی‌حس کرد. البته این موضوع بستگی به خواست و سلیقه خود فرد دارد.

نوع پوست فرد هم یکی از عواملی است که می‌تواند که در مراحل فیبروز تأثیرگذار باشد. فیبروز برای پوست چرب اصلاً ماندگاری ندارد و کاری بیهوده است.

 مزایای فیبروز ابرو چیست

فیبروز ابرو را به صورت طبیعی ترمیم می‌کند، برخلاف روشی مثل تاتو که ظاهری کاملاً غیرطبیعی به ابرو و جلوه صورت فرد می‌دهد. با داشتن نهایت دقت می‌توان ابروی طبیعی را به وجود آورد.

 از دیگر مزایای میکروفیبروز ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. قرینه سازی هر دو ابرو

۲. فرم دادن به تاج و آرک ابروها

۳. حالت بسیار ظریف و طبیعی به ابروها می دهد.

۴. راحت پاک می‌شود و می توان آن را تغییر داد.

۵. دقت بیشتر به دلیل دستی بودن این کار

۶. درد و سوزش کمتر نسبت به روش های قدیمی به دلیل کار کردن در عمق کم

 کیفیت رنگ بلید و ارتباط آن با معایب فیبروز ابرو چیست

معایب فیبروز ابرو می‌تواند در مواقعی کمتر و یا در مواقعی بیشتر باشد؛ مثلاً اگر رنگی که در فیبروز استفاده می‌شود دارای کیفیت بالایی نباشد می‌تواند منجر به تورم و یا حساسیت شدید در فرد شود. در صورتی که رنگ تاتو باکیفیت برای ابروها استفاده شود می‌توانیم بگوییم که معایب این روش به حداقل خواهد رسید.

رنگ فیبروز سوپر براون 3 اورجینال

در صورتی که از رنگ نامرغوب استفاده شود رنگ ابرو به سرعت محو شده و از بین خواهد رفت؛ بنابراین از مواردی که باید در آن دقت زیادی به خرج داد خرید رنگ مرغوب برای فیبروز است.

قیمت فیبروز ابرو

قیمت فیبروز ابرو با توجه به عواملی مثل انتخاب رنگ گران‌تر و یا موقعیت مکانی کلینیک زیبایی موردنظر مرتبط است. همچنین تعداد سوزن‌ها و کیفیت‌شان نیز می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در قیمت آن داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *