آموزش

نکات اساسی میکرودرم ابریژن

تکنیک میکرودرم ابریژن

احتمالاً با شنیدن کلمه میکرودرم ابریژن صدای مبهمی در گوشتان زمزمه می‌کند که با یک روش درمانی دردناک سر و کار دارید، اما واقعیت اینجاست که میکرودرم ابریژن یکی از سریع‌ترین و بدون دردترین دستگاه زیبایی پوست درمانی غیرتهاجمی است که برای جوانسازی و پاکسازی پوست به کار گرفته می‌شود. کافی است نکات اساسی میکرودرم ابریژن را بخوبی بشناسید.

تکنیک زیبایی میکرودرم ابریژن یک تکنیک لایه‌بردای غیر جراحی است که در عرض ۶ تا ١٠ جلسه به ثمر می‌رسد.

در این روش خارجی‌ترین لایه پوست را که حاوی سلول‌های مرده است، به صورت مکانیکی بر می‌دارند و سپس می‌مکند.

حاصل این کار پوستی صاف و نرم خواهد بود. اگر میکرودرم ابریژن اصولی و درست انجام شود، پوست شما ظاهری جوان، شاداب و شفاف به خود می‌گیرد.

نحوه عملکرد میکرودرم ابریژن

نحوه عملکرد میکرودرم ابریژن بدین شرح است؛ زمانی که شما خارجی ترین لایه پوست موسوم به استراتوم کورنئوم را بر می دارید، بدن شما وحشت زده می شود و این اتفاق را به عنوان آسیبی که به پوست شما وارد شده تحلیل می کند.

بنابراین به تکاپو می افتد و سلول هایی تازه و سالم را جایگزین سلول های از دست رفته پوست می کند. دستگاه های میکرودرم ابریژن بسیار گران قیمت می باشند چرا که برای ساییدن پوست از کریستال یا الماس استفاده می کنند.

دستگاه میکرودرم ابریژن کریستالی دارای کمپرسری است که از طریق یک قلم نوری هوا را به داخل دستگاه می کشد. این قلم نوری ممکن است از جنس فولاد ضد زنگ یا شیشه باشد.

زمانی که این قلم با پوست شما تماس پیدا می کند، خلأیی ایجاد می شود. بر روی سطح پوست شما کریستال های اکسید آلومینیوم که به نام کراندوم شهرت دارند، دمیده می شود و سلول های مرده پوست شما را بر می دارند.

جالب است بدانید که کریستال های اکسید آلومینیوم از لحاظ سختی رتبه دومین سنگ معدنی سخت دنیا را به خود اختصاص داده اند و بعد از الماس سخت ترین سنگ معدنی دنیا به شمار می روند اما قیمت آنها بسیار بسیار کمتر از الماس است.

دستگاه میکرودرم ابریژن پودری

مطالعات نشان می دهد، دستگاه های میکرودرم ابریژن کریستالی می توانند مضراتی برای بیمار به همراه داشته باشند، چرا که ممکن است فرد این کریستال ها را استشمام کرده یا در اثر اصابت این کریستال ها به چشم فرد، چشم او خراشیده شود.

به همین دلیل نیز در اکثر کلینیک ها در حین اجرای این روش درمانی چشم بیمار را با عینک پوشانده و محافظت می کنند.

از دیگر دستگاه های رایج میکرودرم ابریژن می توان نوع میکرودرم ابریژن الماسه آن را نام برد که سری الماسه آن پوست را ساییده و لایه های مرده آن را به درون خود می مکد.

دستگاه میکرودرم ابریژن الماسه

با این نکات اساسی میکرودرم ابریژن دوستان خود را متحیر و شگفت زده کنید

۱. میکرودرم ابریژن نخستین بار در سال ١٩٨۵ و در ایتالیا ابداع شد؛ پاستا، پیتزا و میکرودرم ابریژن؛ ایتالیایی های عزیز ممنون از این همه اختراع بی نظیر!

۲. بیش از ١٠٠ مدل دستگاه میکرودرم ابریژن در بازار موجود است اما اساس کار تمامی آنها یکسان می باشد؛ سطح پوست را ساییده و سلول های مرده آن را می مکند!

۳. تجربه نشان داده با میکرودرم ابریژن می توان چین و چروک های سطحی و جای آکنه را از میان برداشت، اما نتایج این روش درمانی برای افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

۴. می توان به افرادی که از بزرگ بودن منافذ پوست خود رنج می برند، این نوید را داد که میکرودرم ابریژن منافذ پوست را کوچک می کند و از انسداد این منافذ جلوگیری می کند.

۵. میکرودرم ابریژن می تواند پر رنگ شدن رنگدانه های سطح پوست، لک های پیری و سایر عارضه های پوستی ایجاد شده توسط نور خورشید را تقلیل دهد. میکرودرم ابریژن بافت مرده پوست را از میان بر می دارد و از این طریق فرآیند جذب محصولات مراقبت از پوست را حداقل تا ۵۰٪ افزایش می دهد و باعث می شود مواد آرایشی جلوه بهتری بر روی صورتتان داشته باشند .

۷. در سال ٢٠٠٩ انجمن جراحان پلاستیک آمریکا اعلام کرد که ٩١٠ هزار و ١۶٨ میکرودرم ابریژن در آمریکا انجام شده است (سهم آقایان از این رقم ١٧۶ هزار و ۵۴١ میکرودرم ابریژن می باشد). به نظر یک تجارت بسیار عظیم می رسد که البته تنها مختص به کشور آمریکا نیست.

۸. بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای لایه بردارهای شیمیایی و درمان های لیزری از میکرودرم ابریژن بهره گیرند چرا که هم بی ضرر تر و هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر است.

۹. در حین اجرای میکرودرم ابریژن ممکن است کمی احساسی ناراحتی کنید اما به هیچ وجه دردناک نیست (بعد از اتمام میکرودرم ابریژن پوستتان کمی نازک و حساس می شود).

۱۰. میکرودرم ابریژن جریان خون را تحریک می کند و از این طریق درصد مواد غذایی توزیع شده میان سلول های پوست را افزایش می دهد. این امر فرآیند تولید سلول های پوست را بهبود بخشیده و بافت و حالت کشسانی پوست را بهتر می کند.

١١. میکرودرم ابریژن به طور موقت رطوبت پوست را از بین می برد. لذا باید پس از انجام این روش درمانی همیشه از یک مرطوب کننده غنی و با کیفیت استفاده کنید.

١٢. بهترین نتیجه معمولاً برای افرادی اتفاق می افتد که در سن ٣۵ تا ۵٠ سال نسبت به انجام میکرودرم ابریژن اقدام می کنند. این موضوع از نکات اساسی میکرودرم ابریژن می‌باشد.

١٣. در صورت داشتن بیماری های پوستی از قبیل اگزما، ورم پوست، آفتاب سوختگی فعال، تب خال، لوپوس، زخم ها و جراحت های باز، پسوریاسیس، مویرگ های ترد و شکننده یا آکنه همه جانبه و گسترده توصیه می شود از میکرودرم ابریژن استفاده نکنید. ابتدا با مراجعه به پزشک در صدد رفع این عارضه ها برآیید سپس برای انجام میکرودرم ابریژن اقدام نمایید.

١۴. دستگاه های میکرودرم ابریژن خانگی که در بازار یافت می شود، بیشتر حکم یک لایه بردار معمولی و اسکراب را داشته و در صورت زیاده‌روی می توانند برای پوستتان مضر باشند، احتیاط کنید!

١۵. برای گرفتن بهترین نتیجه اغلب توصیه می شود که بین ۶ تا ١٠ جلسه این روش درمانی را انجام دهید، بین هر دو جلسه میکرودرم ابریژن می بایست دو هفته فاصله زمانی در نظر بگیرید تا پوست شما التیام یابد.

١۶. هر جلسه میکرودرم ابریژن حدوداً ٣٠ دقیقه زمان می برد و اگر بخواهید گردن و سایر اعضای بدن همچون پا و دستتان را تحت درمان قرار دهید، این مدت زمان افزایش می یابد.

١٧. بعد از انجام میکرودرم ابریژن پوست شما نسبت به اشعه خورشید حساس می شود. پس حتی المقدور از تابش نور خورشید دور بمانید یا از یک کرم ضد آفتاب خیلی خوب و با کیفیت استفاده کنید.

١٨. در حین انجام میکرودرم ابریژن متخصص زیبایی مدام از شما می پرسد که چقدر احساس ناراحتی می کنید؟ هیچ واهمه ای نداشته باشید و اگر حس کردید صورت شما بیش از حد تحت مکش قرار گرفته او را در جریان قرار دهید.

١٩. اگر متخصص زیبایی شما مهارت و تخصص لازم را نداشته باشد و در به کارگیری تکنیک های مختلف ناشیانه عمل کند، ساییدگی و خونریزی های نقطه ای در پوست شما اتفاق می‌افتد که نشان دهنده شدت بیش از حد معمول میکرودرم ابریژن است.

٢٠. برای انجام میکرودرم ابریژن به یک متخصص کاربلد و شایسته مراجعه کنید و از او بخواهید تا مدارک آموزشی خود را به شما نشان دهد، چرا که نتیجه و عدم ایجاد عوارض جانبی میکرودرم ابریژن تا حد زیادی بستگی به مهارت و تخصص او دارد.

خوشبختانه در فروشگاه آنلاین اسکین پرشیا تمامی تجهیزات پوستی و پاکسازی و جوانسازی موجود است. می توانید با خیالی آسوده به صورت آنلاین خرید نمایید چرا که لوگو معتبر و قابل استعلام اینماد و لوگو طلایی سایت جامع ساماندهی را دارد.

به علاوه، در صورت تمایل می توانید حضوری نیز اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *