آموزش

نکات مهم کاربرد رنگ تاتو الیو در میکروپیگمنتیشن ابرو چیست؟

کاربرد رنگ تاتو الیو برای میکروپیگمنتیشن ابرو

رنگ تاتو بیوتاچ الیو (سبز زیتونی)، ورد فیمس، پرمابلند، چیک و… کاربرد ویژه‌ای در تاتو و میکروپیگمنتیشن ابرو دارند. رنگ‌های الیو، نارنجی و زرد در رده‌ی رنگ‌های خنثی‌کننده و یا تصحیح کننده‌ی بدرنگی تاتو دسته‌بندی می‌گردند. در این مقاله به طور ویژه به کاربرد رنگ تاتو الیو در میکروپیگمنتیشن ابرو پرداخته‌ایم.

طبق قانون چرخه رنگ، هر رنگی، رنگ مقابل خودش را خنثی می‌کند. به این معنی که ترکیب آن‌ها با هم منجر به تولید رنگی خاکستری می‌شود. به عنوان مثال؛

رنگ زرد مقابل رنگ بنفش است و ترکیب این دو رنگ در نسبت مساوی باعث تولید رنگ خاکستری می‌گردد. بسته به شدت تناژ این دو رنگ، شدت رنگ خاکستری ایجاد شده نیز متغیر خواهد بود.

چرخه رنگ

این قانون کاربرد وسیعی در ترکیب رنگ تاتو و میکروپیگمنتیشن دارد. 

کاربرد رنگ تاتو الیو در میکروپیگمنتیشن ابرو

  1. حتما تجربه کره‌اید که در موارد زیادی مشتری که برای میکروپیگمنتیشن یا میکروبلیدینگ ابرو به شما مراجعه می‌کند، تاتو قدیمی قرمز شده‌ای دارد.
  2. در مواردی نیز مشتری پوستی گرم دارد (پوستهای بور، سفید و سرخ و سفید) که در این حالت خود پوست مشتری پیگمنت‌های قرمز دارد.
  3. گاهی رنگ تاتویی دریم که گرم است و تناژ قرمز و نارنجی آن بیش از حد دلخواه ماست.

در این موارد نیاز است با استفاده از خنثی کننده الیو آن را تصحیح کنیم.

ریز نکات استفاده از رنگ تاتو الیو برای ترکیب رنگ ابرو

بطور کلی در استفاده از رنگ تاتو الیو خصوصاً در پوست‌های سبزه احتیاط لازم را داشته باشید.

افزودن مقدار بیش از حد (بیشتر از یک قطره) رنگ الیو حالت چرک مرده و مات به رنگ اصلی می‌دهد.
حتی الامکان در پوست سفید نیز بار اول الیو را استفاده نکنیم، بلکه از رنگ‌هایی مثل تاپ و موستارد و ونیس که تناژ خردلی هستند استفاده کنیم.

رنگ تاتو ونیس

سفیدپوست‌ها را تفکیک کنیم؛

قرمزی تتو را در پوست‌های رنگ سفید سرد، که به زردی متمایل است، با رنگ زرد خردلی موستارد و تاپ بیوتاچ و ونیس ورد فیمس که کمی تناژ سبز دارند، تغییر رنگ می‌دهیم.

قرمزی تاتو را در پوست‌های رنگ سفید گرم که حاوی پیگمنت قرمز هستند، ناگزیر با خود رنگ الیو به مقدار یک قطره، در ترکیبات رنگی مثل هانی براون و لایت براون از بیوتاچ و ایندین و گرندکنیون و ونیس از برند ورد فیمس تغییر رنگ می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *